Працівник уточнює дані в ТЦК: увільняйте із збереженням середньої зарплати 

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Працівник повинен уточнити облікові дані у ТЦК. Чи увільняти його від роботи із збереженням середнього заробітку? 

 Так, працівника слід увільнити від роботи із збереженням середньго заробітку. 

 

Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом (з 18.05.2024) уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані (пп. 1 п. 2 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку»). 

 

Уточнення облікових даних – це громадський обов’язок військовозобов’язаних працівників. 

 

На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки здйснюються у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку (ч. 1 ст. 119 КЗпП) . 

 

При цьому громадяни України для виконання обов'язків, пов'язаних із взяттям на військовий облік, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров'я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати (ч. 2 ст. 21 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу»). Уточнимо, що тут мається на увазі саме увільнення, оскільки мова не йде про припинення трудових відносин на час уточнення даних.

 

Таким чином, роботодавець має увільнити працівника від роботи на час уточнення даних із збереженням середнього заробітку.

 

Зазначені гарантії фіксуються у відповідному наказі керівника. Цікаво, що для увільнення працівник повинен надати будь-який документ, який підтверджує його перебування в ТЦК. Однак чинним законодавством не встановлено переліку таких документів, тому тут роботодавцю слід визначитися самостійно.

 

У Табелі обліку робочого часу період відсутності позначають буквенним кодом ІН (цифровим – 22). Саме таку позначку використовують для позначення відсутності працівника в разі виконання ним державних і громадських обов’язків.  

 

👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».

 

Джерело: kadroland