Працівник уточнює дані в ТЦК: увільняйте із збереженням середньої зарплати 

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Працівник повинен уточнити облікові дані у ТЦК. Чи увільняти його від роботи із збереженням середнього заробітку? 

 Так, увільняйте його із збереженням середньої зарплати. 

 

Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом (з 18.05.2024) уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані (пп. 1 п. 2 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань військової служби, мобілізації та військового обліку»). 


Уточнити свої облікові дані – це громадський обов’язок військовозобов’язаних працівників. 


За статтею 119 КЗпП на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. 


За частиною 2 статті 21 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України для виконання обов'язків, пов'язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, ... звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров'я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати. 


Тому роботодавець зобов’язаний увільняти працівників від роботи і зберігати середній заробіток на час уточнення даних.


Для цього працівник повинен надати будь-який документ, що підтвердить його перебування в ТЦК (законодавство України не встановлює переліку таких документів). У Табель обліку робочого часу проставляють буквенну позначку ІН (цифрова – 22). Саме її використовують для позначення відсутності працівника в разі виконання ним державних і громадських обов’язків.  

 

👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland