Вручення повісток поштою, а також вдома, на вулиці на роботі

З 18 травня цього року діє новий порядок вручення повісток, затверджений Постановою Кабінету міністрів №560. Їх можуть видавати на вулиці, на роботі, вдома, або надсилати поштою. Але в  яких випадках не отримана повістка буде вважатися отриманою? Про це, і не тільки – далі в публікації


Хто та за яких обставин має право вручати повістки 


Відповідно Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердеженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560 (далі - Порядок № 560) повістки можуть вручати:


  1. представники ТЦК;
  2. держадміністрацій;
  3. виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних рад; представники підприємств, установ, організацій та представники СБУ і служби зовнішньої розвідки.


У таких осіб повинно бути посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки. Це посвідчення має бути підписане головою Держадміністрації (військової адміністрації) і на ньому повинна стояни гербова печатка.  

Без наявності такого посвідчення вручення повістки буде неправомірним

Представники, уповноважені вручати повістки, здійснюють оповіщення громадян як самостійно, так і у складі груп оповіщення.


Вручення повісток здійснюється цілодобово за адресою місця проживання, місця роботи, навчання, у громадських місцях, тобто, будь-де. 


Вручення повісток за місцем проживання 


Вручення повісток за місцем проживання може здійснюватися групами оповіщення, до складу яких включаються представники Держадміністрацій, виконавчих органів рад, ТЦК, поліцейські та керівники ОСББ під час оповіщення мешканців багатоквартирних будинків.


Але право вручати повістки за місцем проживання не накладає на особу обов’язку відкривати двері і впускати групу оповіщення у власну оселю. При цьому ні у поліції, ні у інших представників групи оповіщення немає права ламати двері, вчиняти якісь фізичні дії для проникнення всередину житлового приміщення.  


Вручення повісток поштою 


Відповідно до Порядку № 560, починаючи з 17 липня повістки можуть бути направлені поштовим відправленням. При цьому:  


  1. якщо особа не уточнила свої дані до 16 липня, зокрема, місце проживання, то повістка може бути направлена за зареєстрованим місцем проживання, тобто, за місцем прописки. І в такому випадку, нікого не турбуватиме, що особа не проживає за місцем прописки;
  2. якщо повістка направляється поштою, то вона буде вважатися врученою у день отримання поштового відправлення; 
  3. якщо ж особа відмовиться отримати таке відправлення, то день проставлення поштової відмітки про відмову буде вважаться врученням повістки;
  4. якщо ж поштар взагалі не зможе знайти особу, то повістка буде вважатися врученою в день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання чи за адресою місця реєстрації, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання. 


Вручення повісток особисто 


Якщо повістку намагатимуться вручити особисто, а особа відмовлятиметься її отримувати, то відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення Акту відмови від отримання повістки буде доказом врученням повістки.


Якщо ж особа взагалі відмовлятиметься спілкуватися з представниками, уповноваженими вручати повістки, то відеозапису відмови у спілкуванні достатньо, щоб повістка вважалася врученою. 


Джерело: kadroland