Без письмової заяви працівника роботодавець не може самостійно ініціювати його звільнення

Для звільнення за власним бажанням недостатньо усної згоди працівника, адже має бути подана письмова заява про звільнення за два тижні до передбачуваної дати звільнення

До управління Держпраці за консультацією звернулася працівниця Оксана (ім’я змінено). Жінка розповіла, що перебувала у трудових відносинах з підприємцем з 2020 року. З 2022 року вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною.


Під час відпустки їй зателефонував роботодавець та запропонував звільнитися за власним бажанням, на що жінка усно погодилася, але заяву про звільнення не писала. Через декілька місяців вона дізналася в електронному кабінеті Пенсійного фонду, що звільнена за власним бажанням.


Інспектор праці, з метою запобігання порушенню законодавства про працю та дотримання принципів конфіденційності, провів інформаційний захід у роботодавця.

Він надав роз’яснення трудового законодавства, серед яких повідомив про порядок припинення трудових відносин з ініціативи працівника, та наголосив, що працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, повідомивши про це роботодавця письмово за два тижні

Як стало відомо від Оксани, роботодавець прийняв до уваги розмову з інспектором праці. З’ясувавши окремі положення трудового законодавства в частині розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, він скасував наказ про звільнення Оксани, і трудові відносини поновилися.


Джерело: Держпраці