Працівника мобілізували: на підставі яких документів працівника увільняти від роботи

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Чи можна увільнити від роботи працівника на підставі виключно запису у військовому квитку, адже мобілізованому працівнику довідок з військової частини не дають?

Так, Ви можете увільнити працівника від роботи на підставі запису у його військовому квитку.


Міноборони у листі від 21.08.2014 р. №322/2/7142 зазначило, що документом, який підтверджує призов та проходження військової служби військовослужбовцем в особливий період, а також підтверджує призов під час мобілізації резервістів та військовозобов'язаних, є військовий квиток, в якому в відповідних розділах здійснюються службові відмітки.


Також документами, які підтверджують призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, можуть бути довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана ТЦК та СП або військовою частиною, а для резервістів — витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, які видає військова частина.


Зазначені документи можуть видаватися родинам військовозобов'язаних та резервістів для пред'явлення їх за місцем вимоги. Тож на підставі наданих документі, що підтверджують призов на військову службу слід увільнити працівника від роботи зі збереженням місця роботи та посади (ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).


Отже, військовий квиток може бути підставою для увільнення від роботи через призов за мобілізацією, оскільки в ньому буде інформація про зарахування до особового складу військової частини.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Стаття на тему:


Мобілізація працівника: оформлення, гарантії, право на компенсації