Мобінг як додаткова підстава для перевірки під час воєнного стану: роз’яснення Держпраці

19 червня ВРУ у І читанні прийняла законопроєкт №11044, розроблений для надання Держпраці повноважень проводити позапланові перевірки щодо мобінгу під час воєнного стану. В Держпраці вважають, що прийняття цього законопроєкту створить кращі умови для захисту трудових прав всіх працівників у воєнних умовах

19 червня 2024 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроєкт від 28.02.2024 №11044 «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».


Проєктом закону пропонується ч. 1 ст. 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» викласти у наступній редакції:

У період дії воєнного стану центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та його територіальні органи можуть здійснювати за заявою працівника або профспілки позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, в частині додержання вимог цього Закону, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин, вчинення мобінгу та законності припинення трудових договорів

Фахівці Держпраці зазначають, що ррийняття цього законопроєкту створює кращі умови для захисту трудових прав усіх працівників в умовах воєнного стану.


Джерело: Держпраці