Про подання до ПФУ відомостей щодо руху працівників. Надбавки та доплати. Заповнення ТК. Звільнення після відпустки для догляду. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 09.07.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Сама про себе не подбаєш…


Рада адвокатів України розглянула питання про застосування фемінітивів до назви професії «адвокат». Розглядали варіанти: адвокатка, адвокатиня, адвокатеса. Цікаво, на чому зупинилися? Дізнайтеся за посиланням.


Працівник поза зоною досяжності — звільняємо?


Фахівці Мінекономіки роз’яснили основні правила застосування п. 8-3 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Зокрема, підкреслили: відлік часу фактичної відсутності працівника на робочому місці та інформації про причини такої відсутності понад 4 місяці поспіль має починатися з дня, коли працівник мав стати до роботи після скасування призупинення дії ТД.


Надбавки та доплати до посадових окладів


Надбавки та доплати до посадових окладів — один зі способів матеріального стимулювання працівників. У статті розповідаємо про те, як їх правильно документально встановлювати на підприємстві.


Читати статтю


Коли фінанси співають романси


Обставини, пов’язані зі скрутним фінансово-економічним станом підприємства, не є підставою для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за п. 6 ч. 1 ст. 41 КЗпП. Саме таку думку висловив апеляційний суд. Більше подробиць тут


Добровільна сплата страхових внесків = страховий стаж


Податківці вчергове наголосили на тому, що до страхового стажу зараховують тільки ті періоди, за які повністю сплачені страхові внески. Наразі щомісячний внесок має бути не меншим за 1760 грн. Добровільно сплатити внески громадяни можуть, уклавши відповідний договір. Докладно про це тут


ВО за E-ВОД & Взаємодія з ТЦК з 17 липня: що варто знати


Як передавати відомості про трудову діяльність для бронювання до ПФУ? Який спосіб найшвидший та найбезпечніший для оновлення даних до 17 липня? Як заповнювати Списки та повідомлення, якщо є тільки Е-ВОД?

Бажаєте дізнатися відповіді на ці запитання? 


Приєднуйтеся до безкоштовного вебінару вже сьогодні о 10:00


Прямувати на трансляцію


Заповнюємо паперову ТК у 2024 році


Трудове законодавство не стоїть на місці, і ми вже працюємо одночасно з електронними та паперовими трудовими книжками. Розповідаємо, як без помилок вносити записи до паперової трудової книжки.


Читати статтю


ТОП 5 відповідей ПФУ про подання інформації про працівників


Фахівці ПФУ відповіли на актуальні запитання щодо подання відомостей про рух працівників у роботодавця. Ви, зокрема, дізнаєтеся: не всі роботодавці мають подавати такі відомості; якщо подали відомості помилково — не біда; оновлення після подання має відбутися за добу.


Посередники з працевлаштування звітують не пізніше понеділка


Не пізніше 15 липня посередники з працевлаштування мають відзвітувати за ІІ квартал 2024 року. Куди, яку звітність та хто має подавати, читайте за посиланням.


Корисно для кадровика


  1. Якою датою звільнити за власним бажанням працівницю після відпустки по догляду.
  2. Обмежено придатні чоловіки до 25 років отримають відстрочку від мобілізації.
  3. Компенсація за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: як оформити.
  4. З 17 липня у чоловіків від 18 до 60 років на кордоні перевірятимуть ВОД.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша завжди в зоні швидкого реагування Редакція