З 17 липня у чоловіків від 18 до 60 років на кордоні перевірятимуть військово-облікові документи

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації в ВОД про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку №560

16 липня спливає встановлений Законом №3633-IX двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.


У зв’язку з цим Державна прикордонна служба України (ДПСУ) в повному обсязі реалізує вимоги пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №560 (далі – Порядок №560).


Враховуючи це, починаючи з 00.00 17 липня під час перетину державного кордону України на виїзд прикордонники перевірятимуть в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікові документи (ВОД).


У разі відсутності ВОД прикордонники відмовлятимуть у перетині державного кордону на виїзд з України. Але категорії осіб, яким відповідно до Правил перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, на даний час не змінилися.


У ДПСУ нагадують, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації в ВОД про отримання такої відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку №560.


Для уникнення будь-яких непорозумінь під час перетинання кордону врахуйте цю інформацію плануючи поїздки.


Джерело: ДПСУ