Ми вже повідомляли, що наступного року Уряд хоче впровадити чергову пенсійну реформу. І за для цього було підготовлено Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і деяких інших законів України щодо удосконалення механізму обчислення пенсії та обліку пенсійних прав» (далі – законопроєкт).
Але, перш ніж реєструвати цей масштабний проєкт у Верховній Раді, його направили на обговорення профспілкам. При цьому часу на все відвели лічені дні.
Маємо реакцію СПО об'єднань профспілок. Профспілки звертають увагу на проблемні моменти законопроєкту. Вони зазначають, що:
- Законопроєкт є складним для сприйняття як щодо змісту, так і щодо порядку викладення.
- Незрозуміла мета зосередження у прикінцевих положеннях окремими підрозділами норм щодо обчислення страхового стажу, суми балів, пенсій тощо, які застосовуватимуться ще досить тривалий період.
- Багато норм потребують пояснення, уточнення, деталізації, узгодження, обговорення та інше.
- До проєкту не надано необхідні фінансово-економічні розрахунки щодо вартості нового механізму обчислення пенсій для пенсійної системи, видатків державного бюджету, розрахунку розміру пенсій (порівняльний аналіз) тощо.
При цьому підкреслили, що проведений у стислі терміни аналіз законопроєкту свідчить про те, що він не забезпечує суттєвого зростання розмірів пенсій, як це заявлялось неодноразово у засобах масової інформації, а в багатьох випадках погіршує умови та знижує рівень пенсій.
Відповідно СПО об’єднань профспілок вказує:
законопроект потребує суттєвого доопрацювання
Своєю чергою, на думку Конфедерації Вільних профспілок України, законопроєкт істотно погіршує правове становище українських працівників та знижує рівень їх пенсійного забезпечення, що не відповідає взятим Україною міжнародним зобов'язанням та містить загрози для приєднання України до Європейського Союзу.
Інші профспілкові об'єднання також не підтримують урядову пенсійну реформу.
Джерело: СПО об’єднань профспілок