Ніколи не було – і тут знову… Трудовий кодекс «забракували»
30.12.2024 на сайті профспілок з’явився проєкт Трудового кодексу, доопрацьований Мінекономіки. Але дива не сталося. Документ все одно потребує суттєвого доопрацювання. Причина – суперечливість та незрозумілі формулювання трудових норм, відсутність системності у структурі кодексу. Чи «заморозять» кодекс знову? Відповідь – тут.
«Скільки» зараз похворіти?
Сумісникам ось-ось поновлять виплату лікарняних. На тлі цієї новини у Держпраці нагадали, що допомога по тимчасовій непрацездатності може становити від 50% до 100% середньої заробітної плати і обчислюється залежно від страхового стажу працівника. Підказки – тут.
ВЛК для обмежено придатних: юристи & Міноборони
До 4 лютого особи зі статусом обмежено придатних підлягають повторному медичному огляду. Норма прописана неоднозначно, тому виникає багато запитань і суперечностей. Хтось стверджує, що всі обмежено придатні повинні пройти огляд, інші ж наголошують, що це обов’язково лише за наявності направлення від ТЦК. Спробуємо розібратися в цьому питанні, спираючись на законодавство, офіційні коментарі та юридичну практику.
Ось і все... Жінки-призовниці
ВРУ прийняла в цілому законопроєкт №12076, яким передбачено, що жінки-добровольці перед базовою військовою підготовкою беруться на військовий облік призовників. Чи став військовий облік жінок обов’язковим? Деталі – тут.
Списки ВО й відомість – 2025 та профстандарт для інспектора з ВО
Сьогодні – 10.01.2025 – о 10:00 запрошуємо Вас долучитися до безоплатного вебінара, з якого Ви дізнаєтеся про те:
- Як провести аудит Списків ВО станом на 01.01?
- Де зареєструвати Списки ВО?
- Чи переглядати посадові інструкції відповідальних за ВО?
- Чи вводити посаду «інспектора з ВО» до ШР?
Лікарняні сумісникам: повернення
Новим Законом передбачено виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок ПФУ і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Зміни наберуть чинності фактично через три місяці. Як нині оформлювати лікарняні та до чого готуватися? З’ясуємо у статті.
Експерт завжди поруч
Експерт улюбленого кадровиками сервісу відповів на таке запитання:
«Працівник заброньований в нас за основним місцем роботи. А також працює в нас за внутрішнім сумісництвом. Для подальшого бронювання працівника треба брати зарплату тільки за основним місцем роботи чи і за внутрішнім сумісництвом також?
Відповідь – тут.
Кадрові справи з 13 по 17 січня
Нагадуємо, що 13 січня – граничний строк подання Звіту про кількісний та якісний склад державних службовців за ІV квартал 2024 р., який подається до НАДС. А 15 січня – дедлайн щодо подання Інформації про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні (форми № 1-ПА), за ІV квартал 2024 р. Тримайте все під контролем і забудьте про стрес завдяки Календарю кадровика.
Корисне для кадровика
- 20 000 для броні – чи враховувати ЗП за внутрішнім сумісництвом
- Чай «на дровах» або небронювання «газівників»
- Господарський кодекс скасують
- Добровільна сплата половини штрафу від ТЦК
- «Критичні» критерії від Дніпропетровщини
- Зв’язок захворювання з умовами праці
Тут на Вас завжди чекають!
Наш Telеgram-канал – це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.
👉 Якщо Ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!
Новини підготувала
Ваша пиши скорочуй Редакція