Наказом Мінстратегпрому від 26.12.2024 №192 оновлено критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки. Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов'язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.
Увага! Мінстратегпром не займається безпосередньо бронюванням працівників, а лише визначає критерії та здійснює аналіз поданих підприємством, установою і організацією документів на предмет відповідності критеріям.
Передбачено два варіанти бронювання:
- від 50% військовозобов’язаних працівників (Варіант 1)
Підприємства, установи і організації, які виробляють товари, виконують роботи і надають послуги з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин мають відповідати одному з трьох критеріїв, визначених у наказі Мінстратегпрому від 26.12.2024 №192.
- до 50% включно (Варіант 2)
Для підприємств, що працюють у сфері промисловості, авіабудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Мають відповідати трьом з шести зазначених критеріїв (наказ Мінстратегпрому від 26.12.2024 №192).
Рішення про відповідність підприємства критеріям приймається робочою групою, утвореною Мінстратегпромом, до складу якої включаються представники зацікавлених органів державної влади.
Алгоритм дій № 1
(відповідно до Варіанту 1 для виконавців держконтракту)
Опрацювати у паперовому вигляді відомості:
- про діючий (діючі) державний контракт (державні контракти), із зазначенням реквізитів та терміну дії державного контракту (державних контрактів) (додаток 1);
- про отримання (постачання) продукції, виконання робіт, надання послуг оборонного призначення за останній звітний період (аналогічний періоду фінансової звітності) із зазначенням номенклатури предмету постачання та у еквіваленті відповідно до наданої звітності (додаток 3).
Погодити їх у державного замовника (підписом уповноваженої особи та печаткою органу управління (організації, установи), яка уклала державний контракт від імені державного замовника (прим. Погодження відомостей військовим представництвом Міноборони не прирівнюється до погодження державним замовником).
Надіслати лист-звернення до Мінстратегпрому.
У листі зазначити: ідентифікаційний код ЄРДПУ, юридичну адресу, основні види діяльності, прізвище керівника підприємства та його контактний телефон.
Разом із листом надіслати відомості та додати: звіт про фінансові результати за останній звітний період (рік або 1 квартал/1 півріччя/9 місяців у випадку подання підприємством, установою, організацією проміжної фінансової звітності) (Форма2) з відміткою (штампом) контролюючого органу, який отримав звіт, із зазначенням дати його отримання або квитанцією про прийняття звіту у разі його подання засобами електронного зв’язку, або Звіт про виконання фінансового плану (для підприємств державної форми власності), або державну статистичну звітність (звіт про виробництво промислової продукції №1П-НПП (річний) або звіт про виробництво промислової продукції за видами №1-П (місячний) з квитанцією про прийняття звіту (прим. Звіти подаються за останній звітний період, тобто якщо підприємство не подає проміжну звітність, а останнім звітним періодом є наприклад 9 місяців, то необхідно подати звіти держстату за всі місяці з січня по вересень).
Алгоритм дій № 2
(відповідно до Варіанту 1 для співвиконавців держконтракту)
Опрацювати у паперовому вигляді відомості та надати їх на погодження до головного виконавця державного контракту та державного замовника:
- про залучення до держконтракту (із зазначенням реквізитів державного контракту та терміну його дії, та реквізитів договору, на підставі якого підприємство залучається головним виконавцем до виконання держконтракту) (додаток 2),
- про отримання (постачання) продукції, виконання робіт, надання послуг оборонного призначення за останній звітний період (аналогічний періоду фінансової звітності) із зазначенням номенклатури предмету постачання та у еквіваленті відповідно до наданої звітності (додаток 3).
Надіслати лист-звернення до Мінстратегпрому з додатками.
Алгоритм № 3
(відповідно до Варіанту 2)
Підприємство визначає, відповідність яким критеріям (трьом з шести) може підтвердити зазначеними документами.
Опрацьовує у паперовому вигляді та погоджує відомості: у державного замовника, або у виконавця державного контракту, або у підприємства оборонно-промислового комплексу (підписом і печаткою):
- відповідно до Критерія 1 (для виконавця державного контракту) – відомість про діючий (діючі) державний контракт (державні контракти), зазначаючи реквізити державного контракту (державних контрактів) та термін дії зазначеного державного контракту (державних контрактів) (додаток 1),
- відповідно до Критерія 2 – відомість про залучення до держконтракту (із зазначенням реквізитів державного контракту та терміну його дії, та реквізитів договору, на підставі якого підприємство залучається головним виконавцем до виконання держконтракту) або лист-підтвердження державного замовника про те, що підприємство залучається до виконання державного контракту із зазначенням реквізитів та терміну дії контракту (додаток 2),
- відповідно до Критерія 3 – реквізити Наказу про включення підприємства, установи, організації до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів);
- відповідно до Критерія 4, Критерія 5 – лист підтвердження держзамовника або виконавця заходів щодо підтвердження участі підприємства, установи, організації в реалізації заходів та завдань, передбачених вказаними завданнями;
- відповідно до Критерія 6 – договори, укладені підприємством/установою/організацією з підприємствами оборонно-промислового комплексу або лист-підтвердження від підприємств ОПК щодо використання продукції підприємства/установи/організації для виготовлення продукції оборонного призначення.
Якщо підприємство вважає, що може підтвердити свою відповідність критеріям 3 та 4, необхідно додати: наказ Мінстратегпрому про включення підприємства, установи та організації до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), або відомості про залучення підприємства до державної цільової програми у авіабудівній галузі та у сфері космічної діяльності.
Надіслати лист-звернення до Мінстратегпрому з додатками.
Інформацію необхідно подавати до Мінстратегпрому, як інформацію з обмеженим доступом: в електронному вигляді (обов’язково разом з електронним цифровим підписом): [email protected] / в паперовому вигляді: 01054, м. Київ, вул. Івана Франка, 21/23.
Джерело: Мінстратегпром
В постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників постійно доповнюється, а головне, що тут вся інформація відповідає всім нормам чинного законодавства!