Чи може роботодавець дозволити сон на робочому місці. Як це зробити практично під час воєнного стану?
Фахівці Держпаці відповіли:
Так, якщо це пов'язано з наданням додаткових пільг працівникам, створенням більш сприятливих умов для відпочинку та відновлення.
Згідно зі статтею 9-1 Кодексу законів про працю підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.
Закон України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон №2136) надає роботодавцям більше прав у розв'язанні питань, пов'язаних з врегулюванням робочого часу, що дозволяє адаптувати робочий процес до поточних обставин.
Так згідно з ч. 4 ст. 6 Закону №2136 під час воєнного стану час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається роботодавцем.
Відповіді на будь-які кадрові запитання від провідних експертів kadroland протягом доби! Ваш Особистий Консультант вже очікує і готовий допомогти!
Практичні рекомендації щодо можливих дій із впровадження сну на робочому місці:
- Інформування персоналу: провести роз'яснювальні заходи щодо користі короткочасного сну для підвищення продуктивності та зниження рівня стресу.
- Обговорення питання з профспілкою чи повноважним представником працівників щодо надання перерв для сну.
- Зокрема, важливо чітко визначитися щодо тривалості та включення (невключення) перерв для відпочинку до оплачуваного робочого часу.
- Включення відповідних положень до правил внутрішнього трудового розпорядку
- Облаштування спеціальних зон: створити комфортні та безпечні місця для відпочинку.
Джерело: Держпраці
Стаття на тему:
Правила внутрішнього трудового розпорядку – 2025: алгоритм затвердження та необхідність оновлення