Відповідно до пунктів 4-5 Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 №328, Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.
Механізм формування листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності визначає Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 №1234.
Дані медичних висновків про тимчасову непрацездатність, що внесені до Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, надходять з електронної системи охорони здоров’я.
Листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку у разі ідентифікації пацієнта, як застрахованої особи в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Сформований листок непрацездатності надходить в кабінет страхувальника, з якими застрахована особа перебуває в трудових відносинах, на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
Листок непрацездатності може мати такі статуси: «Закритий», «Готово до сплати», «Помилково сформований», «Недійсний» та «Оплачений».
Щоб швидко впоратися зі складними обчисленнями та розрахунками, скористайтеся нашими онлайн-калькуляторами для роботи кадровика!
Щоб ефективно працювати з листком непрацездатності, потрібно розуміти, що означає кожний статус.
«Закритий» – це статус, якого набуває лікарняний з дня свого формування (відкриття) в електронному реєстрі листків непрацездатності. По електронним лікарняним з таким статусом ще не можливо нараховувати кошти. Статус «Закритий» змінюється на статус «готово до сплати» через сім днів після дати:
- закриття (закінчення строку дії медичного висновку) – для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
- відкриття (початок строку дії медичного висновку) – для лікарняних по вагітності та пологах.
Навіть, якщо статус зміниться раніше, слід зачекати, адже протягом семиденного терміну до лікарняного можуть вноситися зміни.
«Готово до сплати (виданий)» – це статус, який вказує, що страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. По електронних лікарняних з таким статусом, роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву – розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Фонду.
«Помилково сформований» – це статус може отримати листок непрацездатності, якщо медичний висновок, на підставі якого його було сформовано, створено з помилками. У такому разі лікар протягом 7 днів створить коректний медичний висновок, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. А попередній, із неточними або некоректними даними, отримає статус «Помилково сформований». Виплати по таким електронним лікарняним не проводяться.
«Недійсний» – такий статус має е-лікарняний, створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.
«Оплачений» – це статус, якого листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.
Електронні листки непрацездатності, матеріальне забезпечення по яких виплачується повністю за рахунок коштів роботодавця статусу «Оплачений» не набувають
Джерело: ПФУ
Стаття на тему:
Електронні лікарняні: покрокове оформлення з позиції кадровика