Відповідно до постанови КМУ від 17.06.2015 №413, роботодавець зобов’язаний повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу до фактичного початку роботи за укладеним трудовим договором.
Якщо повідомлення подається в електронному форматі, роботодавець отримує дві квитанції:
Квитанція №1 – головне підтвердження
Цей документ формується після автоматизованої перевірки. Якщо вказано, що повідомлення збережено на центральному рівні, це означає, що документ надійшов до системи ДПС. Квитанція №1 містить:
- дату та час доставки;
- реєстраційний номер;
- назву документа;
- результат обробки;
- електронний підпис.
Саме квитанція №1 є юридичним підтвердженням того, що повідомлення подано належним чином. У разі наявності трудового договору та цієї квитанції, роботодавець має право допустити працівника до роботи.
Бажаєте бути в курсі всіх змін з кадрового та військового обліку, тоді завітайте на наші Безкоштовні вебінари! Провідні експерти kadroland в прямому ефірі розкриють всі хвилюючі та актуальні запитання!
А що з квитанцією №2?
Квитанція №2 формується на підтвердження правильності заповнення повідомлення (перевірка наявності обов’язкових реквізитів). Проте її відсутність не є підставою вважати повідомлення неподаним. Головне – наявність квитанції №1.
Згідно з роз'ясненнями ДПС, наразі перші квитанції формуються та надсилаються в штатному режимі. Щодо других квитанцій, то їх відсутність пов'язана з технічними особливостями роботи системи – найближчим часом Пенсійний фонд України обіцяє налагодити процес їх формування та відправлення. Тому роботодавцям не варто хвилюватися через відсутність других квитанцій – це тимчасове явище, яке не впливає на легальність оформлення трудових відносин
Тож Квитанція №1 – це достатня підстава для офіційного оформлення працівника. Повторно подавати повідомлення про прийняття не потрібно. Зберігайте квитанцію №1 – вона є головним доказом виконання вимог законодавства у разі перевірок.
Джерело: 7eminar.ua, експерт з оплати праці та кадрового адміністрування Антон Янко