Виїзд чоловіків за кордон під час воєнного стану: хто має право, а хто – ні

Оформлена опіка, догляд за хворими, статус інвалідності чи навчання за кордоном можуть стати підставою для виїзду. Що саме потрібно підтвердити документально – пояснила адвокат

Хто з чоловіків може виїхати за кордон і на яких умовах розповіла в інтерв’ю УНІАН адвокат Тетяни Савченко.


Як виїхати чоловіку за кордон – головні підстави


Наразі виїжджати з країни можуть не військовозобов'язані, тобто чоловіки до 18 років і після 60 років, особи, які не є військовозобов'язаними за станом здоров'я, тобто виключені з обліку. Також є виїзд за кордон із відстрочкою від мобілізації для певних категорій:


  1. українці, близькі родичі яких загинули на війні;
  2. особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи;
  3. багатодітні батьки (повинні мати трьох або більше дітей);
  4. чоловіки, які самі виховують дитину;
  5. чоловіки, які доглядають за тяжкохворою дитиною.


Якщо дружина просто вагітна, то це не вважається достатньою причиною.


Військовозобов'язаний може виїхати за кордон, якщо він опікун особи, яка є недієздатною, і немає різниці, який ступінь споріднення. Головне, щоб він був визнаний опікуном недієздатної особи рішенням суду.


Є кілька підстав, як військовому виїхати за кордон. Це може бути:


  1. навчання;
  2. реабілітація;
  3. лікування.


Тетяна Савченко пояснила, що зараз дуже багатьох військових дійсно відправляють на реабілітацію за кордон. Це досить поширене явище виїзд військових за кордон на реабілітацію і вони мають на це право.


Військових відправляють на реабілітацію лікуючий лікар і його військова частина.


Також військові можуть виїхати з країни під час відпустки. Для цього їм потрібно взяти дозвіл від своєї військової частини або від ТЦК на перетин кордону.


Хто не може виїхати за кордон


Виїхати з України не можуть чоловіки, віком від 18 до 60 років, які:


  1. не мають права на відстрочку;
  2. не їдуть у відрядження;
  3. не їдуть на лікування;
  4. не їдуть на навчання.


Деяких цікавить, якщо виключено з військового обліку чи можна виїхати за кордон. Як пояснила адвокат, якщо особу знято з військового обліку, наприклад, за станом здоров'я, і людина вже не є військовозобов'язаною, то вона може вільно перетинати кордон.


Також Тетяна Савченко розповіла, чи можна з бронею виїхати за кордон. За її словами, сама наявність бронювання не є підставою для виїзду за кордон. Якщо ж особа має бронь, і їй за роботою потрібно їхати у відрядження, і надано документи, що підтверджують мету поїздки та її тривалість, тоді перетин кордону можливий.


Також передбачено виїзд за кордон на лікування. Підставою виїзду за кордон є те, що людині в Україні не можуть надати певного лікування, і вона потребує довготривалої допомоги за кордоном. Лікар має підтвердити спеціальну форму та направити пацієнта в іншу країну.


Джерело: УНІАН

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇