- Директор підприємства за класифікатором професій
- Хто розробляє посадову інструкцію директора?
- На що звернути увагу під час розробки посадової інструкції директора підприємства?
- Хто затверджує посадову інструкцію директора?
Директор підприємства за класифікатором професій
У Класифікаторі професій чимало професійних назв робіт для керівників підприємств, установ та організацій. Найпоширенішими у використанні є професійні назви із кодом КП 1210.1. Тут ви знайдете професії які належать до одного угруповання 1210.1 «Керівники підприємств, установ та організацій».
Хто розробляє посадову інструкцію директора?
Розробити та скласти посадову інструкцію на директора мав би сам директор. Хоча звісно цього ви у нормативних актах не прочитаєте. Пояснення цьому просте – директор оформився на роботу і вже мав би ознайомитися із повноваженнями за посадою. Але звісно ж на момент створення підприємства на ньому ще немає посадових інструкцій, як і іншої документації.
Та й хто ж одразу переймається такими питаннями скажете ви. Тож часто-густо проєкт посадової інструкції керівника підприємства оформляють згодом і переймається цим питанням вже інспектор з кадрів.
Звісно якщо говорити про вже діючі підприємства де вже є належні документи , може йтися про внесення змін або перезатвердження посадової інструкції. Тут також не обійдеться без участі керівника у формуванні його повноважень, функцій та зони відповідальності.
На що звернути увагу під час розробки посадової інструкції директора підприємства?
Перш за все, обов’язково ознайомтеся із повноваженнями керівника закріпленими у Статуті підприємства.
Далі вивчіть кваліфікаційні характеристики для посади «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» – див. Випуск 1 ДКХП, затверджений наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336. Тут ви знайдете узагальнені функції першого керівника, його права, вимоги до освіти. Цю характеристику можна використовувати в будь-якій сфері діяльності.
І нарешті зверніть увагу на ключові функції керівників підприємств згідно із системою професійної класифікації України.
Необхідно підібрати назву посади, перевірити код КП або ж знайти потрібну посадову інструкцію? Тоді переходьте до нашого пошукового сервісу – Класифікатор професій, в якому враховано Зміни №14!
Хто затверджує посадову інструкцію директора?
На це запитання теж годі й шукати підказок у нормативці.
За логікою затвердити посадову інструкцію керівника мав би вищий орган, перед яким директор звітуватиме за проведені операції та результати роботи згідно зі Статутом підприємства (засновник, загальні збори засновників товариства тощо).
Тож Директору варто було б передати підготовлений проєкт інструкції на розгляд засновників. За потреби вони внесуть корективи й затвердять документ. У такому разі до грифа затвердження потрібно буде внести наказ / рішення / протокол, вказати орган який його видав, дату та номер документа. Наприклад, «Протокол загальних зборів засновників ТОВ «Вікторія» від 14.05.2025 № 3».
Але керівником підприємства досить часто виступає його засновник. У такому разі він може самостійно затвердити посадову інструкцію (як це наведено у нашому зразку).
Зразок Посадової інструкції директора підприємства
(який є відповідальним за ведення військового обліку)
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Посадова інструкція директора закладу загальної середньої освіти
Посадова інструкція директора закладу позашкільної освіти
Посадова інструкція директора представництва
Посадова інструкція директора закладу професійної (професійно-технічної) освіти
Посадова інструкція директора загальноосвітнього навчального закладу
Посадова інструкція директора (за напрямом діяльності)
Статті на тему: