Збільшено ліміт бронювання працівників: зміни до Постанови №76

30 травня 2025 року Кабінет Міністрів вніс зміни до Постанови №76, розширивши можливості бронювання військовозобов’язаних працівників. Уточнено порядок визначення критично важливих підприємств, включено нові категорії охоронних компаній паливно-енергетичного сектору, а також збільшено обсяг бронювання для організацій, які забезпечують потреби ЗСУ та інших військових формувань

Постановою від 30.05.2025 №620 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76» (далі Постанова №620) внесено зміни до:


  1. Порядку бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час;
  2. Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.


Їх доповнено положеннями стосовно особливостей бронювання військовозобовʼязаних працівників юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми:


  1. які здійснюють охорону обʼєктів паливно-енергетичного комплексу і засновником, учасником (акціонером) яких є господарські товариства у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток) прямо чи опосередковано належать державі).


А також критеріїв, за якими такі юридичні особи можуть бути визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.


Такі підприємства можуть застосовувати будь-які три встановлені критерії – наразі не є обов'язковими критерії щодо відсутності заборгованості зі сплати податків і рівня середньої ЗП по підприємству не менше 20 тис. грн.


Також для них скасовано вимоги щодо рівня середньомісячної зарплати заброньованих не менше 20 тис. грн.

Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі.

Крім цього, збільшено обсяги бронювання військовозобовʼязаних працівників підприємств, установ і організацій, які визначені критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань дозволено бронювати 100% військовозобов’язаних.


Як зазначив заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів, це рішення дозволяє державі гнучкіше реагувати на потреби оборони та підтримувати безперебійне функціонування підприємств, які відіграють критичну роль у життєзабезпеченні населення та захисті країни.

Ми підтримуємо як енергетичні компанії, так і тих, хто займається забезпеченням армії – від дронів до медичної підготовки

Умови для бронювання залишаються незмінними:


  1. Підприємство має бути включене до переліку критично важливих – за поданням відповідного органу (Міноборони, Міненерго тощо).
  2. Подання заяви здійснюється виключно в цифровому форматі через портал «Дія».
  3. Забронювати можна працівників, які уточнили дані й не знаходяться в розшуку ТЦК.

Зауважимо, що Постанову №620 вже опубліковано в «Урядовому кур'єрі» від 31 травня. Тож зміни діють з 31.05.2025

Джерело: Тарас Мельничук, Мінекономіки

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇