У день звільнення – повний розрахунок із працівником

При звільненні працівника, слід письмово повідомити про нараховані суми перед виплатою та виплатити всі належні суми в день звільнення

Фахівці Держпраці зазначають, що коли працівник звільняється, всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації, виплачуються в день звільнення.


Причому роботодавець повинен у день їх виплати письмово повідомити працівника про нараховані та виплачені йому суми з зазначенням окремо кожного виду виплати:


  1. основна та додаткова заробітна плата;
  2. заохочувальні й компенсаційні виплати;
  3. інші виплати, на які працівник має право, згідно з умовами трудового договору й відповідно до законодавства, зокрема, при звільненні.


У разі порушення строків виплати належних сум при звільненні з вини роботодавця доведеться повністю погасити заборгованість з компенсації, а ще виплатити середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців. Таке покарання передбачене ст. 117 КЗпП.


У Держпраці додали, якщо виникає спір про розмір цих виплат, роботодавець у будь-якому разі повинен у зазначений строк виплатити неоспорювану суму. Ці вимоги передбачені ст. 116 КЗпП.


Джерело: Держпраці