Автоматична постановка на військовий облік: що робити у разі виявлення помилок у даних

В Україні діє автоматична постановка громадян на військовий облік без особистого звернення до ТЦК, завдяки інтеграції реєстру «Оберіг» із даними ДМС. Проте іноді система допускає помилки. Що робити, якщо вас поставили на облік помилково або дані некоректні – роз’яснили у Міноборони



В Україні діє механізм, який дозволяє ставити громадян на військовий облік автоматично, без відвідування ТЦК. Це стало можливим після внесення змін до постанови КМУ від 16.08.2024 №932 «Про реалізацію експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Постановка на облік відбувається шляхом взаємодії реєстру «Оберіг» із Державною міграційною службою.

Відеокурси, курси-професії, відео з підсумками тижня – і це все в одному місці! Завітайте до розділу Відео, щоб першими подивитися свіженький відеоконтент!

Навіщо впровадили цей механізм?


Автоматична постановка на військовий облік заощаджує час військовозобовʼязаним, оскільки їм не треба стояти в чергах, збирати папери та проходити військово-лікарську комісію для постановки на облік. Також це полегшує роботу працівникам ТЦК, оскільки зменшує адміністративну рутину і дає змогу зосередитись на питаннях мобілізації.


Крім того, завдяки цим змінам вдалося поставити на облік українців за кордоном та розблокувати їм видачу паспортів, а також українців від 17 до 25 років, яким треба ставати на облік в цей період.


Що робити у разі виявлення помилок у даних?


Однак інколи трапляються випадки, коли на облік потрапляють люди, які давно виключені з нього. Або ті, що стоять на обліку, але без позначки в реєстрі Оберіг. Таке відбувається через великий обсяг мобілізаційної роботи та людський фактор: наприклад, оператор ТЦК не вніс ідентифікатор особи в реєстр.


У такому разі необхідно звернутися до ТЦК та розвʼязати проблему разом із працівниками – принести всі документи, що підтверджують виключення з обліку або причину зняття, або довести свою належність до іншого ТЦК.


Джерело: Міноборони

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇