Важливо! Звіряння персонального військового обліку: куди надсилати документи, якщо ТЦК змінив адресу

Певно ви чули, що ТЦК змінюють локації, частково працюють дистанційно, їх підрозділи розмістилися за різними адресами. Й причини цьому зрозумілі. Але як зараз взаємодіяти з ТЦК? Куди відправляти документи, зокрема для звіряння списків персонального військового обліку?


  1. Порядок звіряння списків персонального військового обліку – нормативне підґрунтя
  2. Пояснюємо «людською» мовою
  3. Готуємось до звіряння у 2025 році й проводимо аудит списків
  4. Куди надсилати списки для звіряння з «чужим» ТЦК
  5. Коли та куди прибувати для звіряння зі «своїм» ТЦК


Щоб висвітлити поточну ситуацію, ми поспілкувалися з працівниками різних ТЦК, провели опитування серед наших читачів, клієнтів, знайомих і виділили певні моменти, про які хочемо вам розповісти.


Порядок звіряння списків персонального військового обліку – нормативне підґрунтя


Перш за все згадаємо, що зазначено в п. 46 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженому постановою КМУ від 30.12.2022 р. №1487 (далі – Порядок №1487).

Цитуємо:

46. Звіряння даних списків персонального військового обліку…, з обліковими даними документів районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів, на території відповідальності яких вони перебувають, здійснюється відповідно до графіка звіряння, затвердженого розпорядженням голови відповідної районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, міського голови.
Особи, відповідальні за ведення військового обліку…, у визначені графіком звіряння строки прибувають до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для проведення звіряння…

Звіряння з ТЦК, на території відповідальності якого зареєстроване підприємство


Отже, відповідно до п. 46 Порядку № 1487 звіряння з ТЦК, на території відповідальності яких перебуває підприємство, здійснюється у строки та відповідно до графіка, затвердженого розпорядженням голови відповідної держадміністрації, міського голови.


Для проведення звіряння відповідальні за ведення військового обліку, у визначені графіком звіряння строки прибувають до відповідних ТЦК зі списками персонального військового обліку та копіями військово-облікових документів (далі – ВОД).


У багатьох виникає питання чи можна необхідні для звіряння документи направити до ТЦК поштою або їх сканкопії – електронною поштою?


Якщо проаналізувати абз. 2 п. 46 Порядку № 1487, то йдеться саме про прибуття до ТЦК, тому ми раніше застерігали наших читачів від «самовільної» заміни обов’язку прибуття на надсилання поштою.


Утім з огляду на безпекову ситуацію зараз, маємо дещо інші рекомендації, про які розповімо нижче.


Звіряння з ТЦК, які розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць


Звіряння списків з ТЦК, що розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць, здійснюється шляхом надсилання у двох примірниках витягів зі списків, а також копій ВОД.

Звіряння даних списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів…, з обліковими даними документів районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць, здійснюється шляхом надсилання у двох примірниках витягів із списків персонального військового обліку, а також копій військово-облікових документів до таких районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Отже, коли йдеться про звіряння з ТЦК, що розташований на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, ніж зареєстроване підприємство, слід направити до такого ТЦК 2 примірники витягу зі списку і копії військово-облікових документів.


Пояснюємо «людською» мовою


Підприємство веде списки персонального військового обліку за додатком 5 до Порядку № 1487. Як правило, списки ведуть в електронній формі, але Порядок №1487 допускає ведення їх й у паперовій формі.


Раз на рік готуємо витяги зі списків (2 примірники по кожному працівнику, який обліковується у списках) і відправимо їх разом із копіями ВОД до кожного ТЦК (СБУ, СЗР), де стоїть на військовому обліку ваш працівник.


Крім того, у строки, визначені графіком, або на вимогу ТЦК відповідальна особа відвідує ТЦК, на території якого зареєстроване підприємство, і звіряє списки з ТЦК.


Таким чинном, є два різних процеси звіряння:


  1. з ТЦК за місцем реєстрації підприємства – назвемо його «свій» ТЦК;
  2. з ТЦК за місцем військового обліку працівника – «чужий» ТЦК.


В «свій» ТЦК відповідальна особа повинна прибути з копіями (роздруківками) ВОД і усіма списками.


В «чужі» ТЦК слід відправити Укрпоштою два витяги зі списків по кожному працівнику + копії їх ВОД.


Деякі підприємства налагодили електронний документообіг з ТЦК і направляють усі необхідні документи через певні засоби зв’язку.


Готуємось до звіряння у 2025 році й проводимо аудит списків


Варто нагадати також, що раз на рік до 25 січня списки потрібно роздрукувати станом на 1 січня року, підписати, зареєструвати та зберігати.


Пропоную розглянути на прикладі.


У нас є електронна форма списку, яка постійно змінюється:


  1. прийняли призовника на роботу у 2025 році – додали його дані до електронного списку.
  2. отримав диплом військовозобов’язаний працівник – внесли ці зміни до електронного списку.
  3. виключили працівника з військового обліку – чекаємо до кінця року і вилучаємо його дані з електронного списку.


В січні 2026 року проведемо інвентаризацію списку і залишимо там дані лише тих призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які працюють станом на 1 січня 2026 року з тими даними, які існують станом на 1 січня 2026 року.


До 25 січня 2026 року роздрукуємо ці списки, підпишемо, зареєструємо і зберігатимемо разом із копіями (роздруківками) ВОД. (Як реєструвати списки ми розповідали тут).


Так робимо щороку.


Звіряння требо проводити щороку. До кінця поточного року залишилось трохи більш як 5 місяців. Тому ще є час підготуватися і зробити все правильно.


Насамперед слід провести аудит списків, звірити дані списків з даними ВОД і переконатися, що все в порядку.

До речі, якщо у вас є сумніви щодо того, чи все вірно заповнено, наші експерти сервісу «Консультант з військового обліку» готові перевірити ваші списки, щоб у вас не залишилось жодних сумнівів. Якщо після перевірки списків буде потреба поспілкуватися з експертом, ви зможете зробити це в письмовій або усній формі.

Нагадаємо, що п. 45 Порядку №1487 вимагає наявності затвердженого керівником графіку звіряння даних списків персонального військового обліку з їх військово-обліковими документами. Тому потурбуйтесь про наявність такого графіку і проведіть аудит списків до того, як надіслати (надати) їх до ТЦК.


Та повернімося до безпекової ситуації та переїзду ТЦК.


Куди надсилати списки для звіряння з «чужим» ТЦК


Щодо надсилання витягів зі списків, то тут нічого не змінилося. До кінця року обов’язково направте витяги зі списків по усіх призовниках, військовозобов’язаних і резервістах.


Не дивлячись на те, що ТЦК частково працюють дистанційно, їх підрозділи розмістилися за різними адресами, офіційно їх місцезнаходження не змінилося! Тож витяги зі списків у 2 примірниках і копії ВОД направляємо на офіційні адреси ТЦК. Їх можна дізнатися тут.


Відповідно до п. 46 Порядку № 1487 після здійснення звіряння:

… один примірник витягу із списків… повертається до державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації з відміткою районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки «звірено ___ ________ 20__ року», підписом посадової особи, яка здійснила звіряння, та гербовою печаткою. Результати звіряння вносяться до журналу обліку результатів перевірок.

Та за досвідом можемо сказати, що значна кількість витягів не повертається на підприємство. Тому потурбуйтеся про зберігання доказів направлення витягів до ТЦК.

⏰🎉 На годиннику – Щасливі години! Оплачуйте 10 місяців користування, а забирайте +2 місяці в ПОДАРУНОК!

Коли та куди прибувати для звіряння зі «своїм» ТЦК


Якщо відправка списків на адреси ТЦК не викликає запитань, то для звіряння зі «своїм» ТЦК, як було зазначено, слід прибути до ТЦК.


Нагадаємо, звіряння з ТЦК відбувається в строки й за графіком, затвердженим головою адміністрації чи міським головою. Отже, потреби бігати по ТЦК поза графіком чи вимогою ТЦК немає.


Разом з тим, повинні визнати, що деякі ТЦК мають іншу думку і вважають, що роботодавець повинен ініціювати звіряння списків, навіть якщо підприємства немає в графіку.


В такому випадку доводиться шукати адреси, телефонувати, дізнаватися про графіки прийому.


Станом на середину минулого тижня по Києву була наступна ситуація (з інформації наших читачів).




Але вже наприкінці тижня багато хто повідомляв, що ТЦК просить надіслати списки й копії ВОД на адресу ТЦК.


Ми поспілкувалися з ТЦК і нам також повідомили, що в разі, якщо відповідальна особа з’явилася за офіційною адресою ТЦК, а відповідного спеціаліста немає і ніхто не повідомив іншу адрес, можна направити списки і копії ВОД на офіційну адресу ТЦК.


А буквально вчора побачили ось такий лист.



Всі документи до ТЦК радимо направляти з описом вкладення. В такому разі завжди можна бути довести, що, куди і коли було направлено.


Висновки:


  1. Слід щороку звіряти списків з ТЦК.
  2. Звіряння відбувається зі «своїм» ТЦК та з усіма «чужими» ТЦК, де стоять на обліку ваші працівники.
  3. До «чужого» ТЦК слід направити витяги зі списків і копії ВОД.
  4. До «свого» ТЦК слід прибути зі списками та копіями ВОД згідно з графіком, затвердженим головою адміністрації чи міським головою.
  5. За відсутності відповідного спеціаліста за офіційною адресою ТЦК і неповідомлення про інше місце прийому, слід направити списки й копії (роздруківки) ВОД за офіційною адресою ТЦК.


Тетяна Донець, шеф-редактор kadroland


Статті на тему:


Звіряння з ТЦК: коли і як виконати підприємству

Перевірки стану військового обліку: шукайте своє підприємство в плані перевірок

Забаганки ТЦК (ч. 1): немає списків на дату, не оформлено внутрішнє звіряння, повідомлення ТЦК без рекомендованих листів



Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇