Щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі хвороби працівника, засвідченої у встановленому порядку, тобто за наявності листка непрацездатності. Цю норму статті 11 Закону України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки) роз’яснили, відповідаючи на запитання працівника, посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області.
Вони нагадали, що в разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем.
Щоб швидко впоратися зі складними обчисленнями та розрахунками, скористайтеся нашими онлайн-калькуляторами для роботи кадровика!
Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, наприклад, працівник захворів під час перебування у щорічній відпустці, то її невикористана частина:
- надається після закінчення дії цих причин;
- за згодою сторін переноситься на інший період.
В такому випадку слід дотримуватись вимог статті 12 Закону про відпустки. У ній йдеться, що щорічна відпустка на прохання працівника може бути поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
Інспектори додали, що на нормативному рівні не визначено, в який спосіб має бути оформлене рішення про продовження або перенесення відпустки, тому рекомендували в такому випадку:
Джерело: Держпраці