Про необхідність плану дій працівників під час повітряної тривоги

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Чи потрібно робити наказ про дії працівників під час повітряної тривоги?

Так, потрібно.


Суб’єкт господарювання розробляє план реагування на надзвичайні ситуації, а з чисельністю працюючого персоналу 50 осіб і менше розробляє та затверджує інструкцію щодо дій персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Про це говорить стаття 130 Кодексу цивільного захисту України.


Отже, роботодавець повинен:


  1. розробити план реагування/інструкцію (розпорядчий наказ) щодо дій персоналу у разі повітряної тривоги

та

  1. проінформувати персонал про найближче укриття та необхідність евакуації.


В той же час, наразі прямої відповідальності за роботу підприємства під час повітряної тривоги не встановлено. Але у випадку настання нещасного випадку з’ясовуватимуть:


  1. які саме заходи для забезпечення безпеки вжив роботодавець - чи були розроблені відповідні інструкції, чи ознайомлені працівники, чи проводились інструктажі,
  2. за яких обставин стався нещасний випадок.


Зразки та шаблони документів:


Журнал обліку перебування працівників в укритті під час повітряної тривоги

Наказ про затвердження плану дій під час повітряної тривоги


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland