Продовжується розробка концепції моделі економічного бронювання

Розробка концепції моделі економічного бронювання відбувається паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію. Умова бронювання: відсутність податкових боргів та сплата військового збору за кожного працівника по формулі: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тисяч грн/місяць

1 квітня відбулась зустріч учасників Європейської Бізнес Асоціації з Дмитром Наталухою, Головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, та автором моделі економічного бронювання.


Розробка концепції моделі економічного бронювання відбувається паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію.


Згідно з цією моделлю, бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних співробітників.

Умова бронювання: відсутність податкових боргів та сплата військового збору на кожного працівника по формулі: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тисяч грн/місяць

Стратегічні підприємства залишаються під дією Постанови №76.


Як відбуватиметься бронювання?


Крок 1. Сплата збору


Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у випадку ФОП – довідку про рух коштів.


Крок 2. Верифікація


Податкові органи в онлайн режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка особи заброньованого. Людина отримує жовтий QR код, що підтверджує процедуру бронювання.


Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані в ЦНАП для валідації бронювання.


Крок 3. Оновлення даних


Заброньована особа відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR код, що підтверджуватиме його бронювання.

Модель поширюється на всіх найманих працівників та ФОП, втім не поширюватиметься на дефіцитні ВОС

За цією моделлю, компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати.


Для ФОП діє додаткова вимога – подання довідки про наявність обороту на суму, не менше вартості 3 місяців бронювання для підтвердження реальної активності.


Водночас економічна бронь не дає дозвіл на виїзд.


Джерело: Європейська Бізнес Асоціація