Про дії роботодавця при зниженні призовного віку. Скорочення чисельності або штату. Допуск до роботи неповнолітнього.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 04.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Скорочення чисельності чи штату працівників?


Інспектори Держпраці посилаються на роз’яснення Мінпраці від 07.04.2011 № 114/06/187-11, в якому вказано, що скорочення чисельності та скорочення штату – це два різні поняття. Дізнавайтесь про різницю за посиланням.


Водночас Держпраці застерігає: скорочення як чисельності, так і штату працівників можливе лише в разі наявності змін в організації виробництва та праці.


Гарячий документ дня!


Колеги, у зв’язку із зміною призовного віку вам необхідно повідомити працівників у віці від 25-ти років про необхідність стати на військовий облік та надати відповідні військово-облікові документи.


Редакція вже підготувала для вас готовий зразок такого повідомлення 👇


Завантажити документ


Святкова триденна конференція у самому розпалі!


Які документи з охорони праці обов’язково мають бути на підприємстві? Як визначитись: служба чи інженер з охорони праці? Як складати, зберігати, знищувати зарплатні документи, та які штрафи за порушення?


Відповіді на ці питання нададуть Тимур Алієв і Володимир Дрозд.


Реєструйтесь на безкоштовний вебінар та отримуйте корисні професійні подарунки.


Прямувати на трансляцію


Е-реєстру військовозобов'язаних бути


2 квітня Президент підписав Закон №3549, який почне діяти з 4 квітня 2024 року. Чинний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів зазнає змін та буде містити значний об'єм персональних і службових даних.


Крім того, почне функціонувати е-кабінет військовозобов'язаних. Деталі за посиланням.


З 4 квітня призовний вік – 25 років


2 квітня Президент підписав Закон № 3127, яким знизили призовний вік з 27 до 25 років. 4 квітня – день набрання чинності цього Закону. На що це впливає і які кроки слід зробити роботодавцю – далі в публікації.


Стаття та відео тут


Над моделлю економічного бронювання працюють


Концепцію моделі економічного бронювання розробляють паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію. Про умови бронювання розповідаємо тут.


Додатковий відпочинок медпрацівникам за важку роботу


Наближається відпускна пора і перед кадровиками медичних закладів знов постають питання щодо надання щорічних додаткових відпусток: чи всі медичні працівники мають право на таку відпустку, яка тривалість та за яких умов її надавати. Розглянемо, як правильно надавати щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Нові правила перетину кордону студентами


2 квітня Кабмін ухвалив постанову, за якою студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за таких умов: їм від 18 до 22 років, вони не підлягають призову на військову службу під час мобілізації та їдуть вони на навчання в іноземні заклади освіти терміном на 1 семестр. Про інші умови дізнавайтеся тут.


Корисно для кадровика


  1. З 3 квітня діє оновлений Порядок надання відпустки при народженні дитини.
  2. Повідомлення ДПС про прийняття на виробничу практику учня ПТУ.
  3. Не можна допускати до роботи неповнолітнього працівника без медогляду.
  4. Обґрунтованість видачі паперових лікарняних перевіряють фахівці ПФУ.
  5. З 1 квітня змінилися розміри пенсій та доплат.


Новини підготувала


Ваша завжди працьовита Редакція