Оновлені правила надання відпустки при народженні дитини: інфографіка від Держпраці

Постанова №356 розширює перелік документів, необхідних для підтвердження права на відпустку при народженні дитини. Держпраці підготувало інфографіку з коротким аналізом цих змін

Нагадаємо, Уряд затвердив постанову від 29 березня 2024 №356 «Про внесення змін до Порядку надання відпустки при народженні дитини». Ця постанова вносить зміни до Порядку надання відпустки при народженні дитини, затвердженого постановою КМУ від 07.07.2021 №693.


Для чого потрібні ці зміни?


Ці зміни спрямовані на розширення кола осіб, які можуть скористатися відпусткою при народженні дитини, а також на підвищення зручності та прозорості процесу.


Основні зміни про те, хто має право на таку відпустку та за яких умов:


  1. Батьки без шлюбу. Якщо батько дитини не перебуває у шлюбі з матір’ю, але вони живуть разом, мають спільне господарство та взаємні обов’язки, тепер він також може отримати відпустку. Для цього потрібні письмове підтвердження спільного проживання та свідоцтво про народження дитини.
  2. Родичі – Бабусі, дідусі або інші дорослі родичі, що фактично опікуються дитиною, чия мати або батько є одинокими, тепер також мають право на відпустку. Необхідно надати письмову заяву одинокої матері (батька).
У Держпраці уточнили, як саме потрібно заявити про своє бажання на таку відпустку: в усьому тексті Порядку термін «заява» замінено на «письмова заява», забезпечуючи більшу ясність щодо процедури подання документів

Джерело: Держпраці