Про Звіти, списки, документи з військового обліку та бронювання до 10 квітня. Робота не передбачена ТД. Запис у ТК про сумісництво. 🙋‍♀️Ранковий кадровик від 09.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Я на це не погоджувався


Перед початком роботи, роботодавець повинен ознайомити працівника з його обов'язками. Підпис працівника підтверджує це. Виконання роботи, не визначеної трудовим договором або посадовою інструкцією, заборонено. Як трактуватиметься відсутність «підпису» працівника на зазначених документах у випадку спору з роботодавцем, розповідаємо за посиланням.


Замість тисячі штрафів


Людмила Смердова і Тимур Алієв безкоштовно нададуть поради кадровикам і бухгалтерам, як вести військовий облік за новими правилами, як без помилок подати Звіт про заброньованих працівників та як визначати стаж для щорічної відпустки.


Крім того, Тимур Алієв підготував бонус-лекцію, присвячену впливу зниження призовного віку на ведення військового обліку, а також переогляду обмежено придатних.


Прямувати на трансляцію


Компенсація за працевлаштування ВПО


Головною умовою для отримання компенсації є працевлаштування зареєстрованих безробітних з-поміж ВПО на умовах строкових трудових договорів. Алгоритм дій для отримання такої компенсації наводимо тут.


Зростуть штрафи за порушення ведення ВО


Очікується, що законопроєкт №10379 Верховна Рада розгляне 10-11 квітня 2024 року. Він передбачає збільшення адмінштрафів. Зокрема, за неведення або неналежне ведення військового обліку на підприємстві передбачається накладення штрафу від 153000 грн до 204000 грн.


Народний депутат Олександр Бакумов повідомив, що розміри адмінштрафів будуть суттєво зменшені, дуже суттєво.


Встигніть до 10 квітня


Вже понад рік усі юридичні особи, де працюють чоловіки, переймаються питаннями ведення військового обліку. Розібратися з усім цим буває непросто, а на додачу професійні видання підігрівають інформацією про якісь звіти, повідомлення, накази, списки, які слід подати до певної дати. Нова дата, яку називають - 10 квітня. Що ж це за дата і який саме документ потрібно подати – у публікації.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Стаття та відео тут


Ухилянти будуть без авто та рахунків?


Депутатка Ірина Фріз повідомила, що Комітет ВРУ повторно розгляне рішення про введення обмежень для ухилянтів, зокрема блокування рахунків, заборону керування транспортом, виїзд за кордон. Чи повернуть обмеження щодо надання консульських послуг громадянам України за кордоном, які не стали на військовий облік, відповідаємо тут.


Корисно для кадровика


  1. Запис у трудовій книжці про роботу за сумісництвом;
  2. Укладання трудового договору з нефіксованим робочим часом;
  3. Призовників за відмову від медогляду не позбавлятимуть волі.


Новини підготувала


Ваша сьогодні ледь виконує навіть те, що було в договорі Редакція