Про «дитячу» соцвідпустку розлученому батьку. Дії кадровика з е-лікарняним. Декретні під час відпустки до 3-х років.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 10.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Розлучений батько має право на соцвідпустку на дітей


Право на соцвідпустку на дітей має як батько, так і мати дітей. Однак, скористатися таким правом може один із батьків. І ситуація, коли батьки розлучені, не впливає на наявність права на соцвідпустку на дітей. В яких випадках батько не має право на таку відпустку, відповідь тут.


Електронні лікарняні: покрокове оформлення з позиції кадровика


Яка роль кадровика та який алгоритм роботи з електронними лікарняними детально розглянули у статті.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Встигніть до 15 квітня


12 січня 2024 року Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю розмістив на своєму сайті реквізити для сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю у відповідному відділенні Фонду. Нагадуємо, що до 15 квітня слід сплатити штраф за невиконання 4%-нормативу.


Колеги, ми підготували статтю, в якій розібрали порядок оскарження штрафу за невиконання нормативу, підстави для такого оскарження та навели позитивну судову практику.


🔥 Гарячий документ тижня


Про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які порушують правила військового обліку, роботодавець зобов'язаний інформувати ТЦК. Форма повідомлення не затверджена.


Завантажуйте безкоштовно готовий зразок Повідомлення до ТЦК про порушення працівником Правил військового обліку.


Отримати зразок наказу


З відпустки у декрет


У Держпраці зазначають, що жінка отримає допомогу по вагітності та пологам попри те, що вагітність настала під час перебування у відпустці для догляду за іншою дитиною до 3-х років.


Неявка після дистанційки — не привід для звільнення


Відсутність працівника через страх за життя, внаслідок того, що підприємство знаходиться на території бойових дій, не є підставою для звільнення. Фахівці Держпраці порадили табелювати відсутність як неявку з нез'ясованих причин, поки працівник не з’явиться та не пояснить причину.


Корисно для кадровика


  1. Строк зберігання повідомлення про дату початку відпустки.
  2. У Дії відновили сервіс для ВПО.
  3. Інструкція з авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою Дія.Підпис.


Новини підготувала


Ваша все більше мріє про будь-яку відпустку Редакція