З 15 травня діє Закон про зміну власника у трудових відносинах

Законодавці ввели нове поняття до КЗпП «передача суб’єкта господарювання». 14 травня Закон №3677 офіційно опубліковано і він набирає чинності з 15 травня 2024 року

25 квітня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №8244 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах». Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.


14 травня Закон України від 25.04.2024 №3677-IX «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання» опубліковано в газеті «Голос України».


Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Отже, Закон №3677 набирає чинності з 15 травня 2024 року.


Вводиться нове поняття до КЗпП «передача суб’єкта господарювання».


Отже, передача суб’єкта господарювання – це зміна власника підприємства, установи, організації, їх реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміна власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), із збереженням виду економічної діяльності, що провадився відчужувачем.


Відчужувачем є будь-яка юридична особа чи роботодавець – фізична особа, яка передає суб’єкт господарювання.


Набувачем є будь-яка юридична особа чи роботодавець – фізична особа, яка внаслідок передачі отримує суб’єкт господарювання, за яким стоїть організована група ресурсів, продовжує той самий вид економічної діяльності, що і відчужувач, та стає учасником існуючих трудових відносин.

У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача

Відчужувач та набувач зобов’язані не пізніше ніж за 10 робочих днів до здійснення передачі суб’єкта господарювання поінформувати письмово або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій виборний орган первинної профспілкової організації (профспілкового представника), а в разі відсутності первинної профспілкової організації - вільно обраних та уповноважених представників (представника) працівників, а в разі їх відсутності - працівників про:


  1. дату або орієнтовну дату передачі суб’єкта господарювання;
  2. причини передачі суб’єкта господарювання;
  3. правові, економічні та соціальні наслідки передачі суб’єкта господарювання для працівників;
  4. будь-які заходи, передбачені стосовно працівників.


Джерело: ВРУ