Про подання нових відомостей до ПФУ, зміни у підходах до бронювання, компенсацію відпускних, відпустки з вихідного дня. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 17.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Колеги, Тетяна Шолкова, редакторка Кадрової платформи № 1, підготувала щотижневий випуск новин.


Сьогодні обговоримо ключові зміни в законодавстві за тиждень з 10 по 14 червня. Поїхали!


Е-бронювання у Дії


У державі запроваджується електронне бронювання засобами порталу Дія. Таким бронюванням зможуть скористатися держоргани, ОМС та критично важливі підприємства. Мінекономіки має сформувати списки таких роботодавців, а ось вже списки військовозобов’язаних працівників роботодавці формуватимуть безпосередньо через портал Дія. На що звернути увагу розповідаємо тут.


Критичні підприємства подаватимуть нові відомості до ПФУ


КМУ встановив новий обов’язок для підприємств, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період відносно подання до ПФУ відомостей щодо руху (прийняття, звільнення тощо) працівників. Відомості подаватимемо через вебпортал ПФУ. Докладно про це за посиланням.


Не відпочила, але хоча б з грошима


Держпраці роз’яснило, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки на дітей. У яких випадках також можна нараховувати компенсацію — говоримо тут.


Редакція радує подарунком


Сьогодні ми даруємо Вам універсальний помічник «Сучасний військовий облік: ТОП 10 нових кейсів + зразки документів».


🎁 Отримати подарунок


Бронювання на рік та незалежно від ВОС


Урядовці змінили перелік підприємств, які зможуть забронювати своїх працівників, а також встановили, що незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності можна буде забронювати працівників окремих підприємств установ та організацій. А також збільшено строк дії відстрочки для працівників критично важливих підприємств до одного року. З алгоритмом бронювання знайомимо вас у нашій статті.


Стаття та відео тут


♑ А що кажуть зірки?

Зірки прогнозують вам приємні враження від цього тижня. Ви давно отримували раптові подарунки чи гарні новини? Зараз саме той тиждень, коли це, нарешті, станеться.


Економічне бронювання: для ФОП та за умови сплати збору


Законодавці внесли до ВР два законопроєкти, якими пропонуються нові концепції економічного бронювання. Зокрема, щодо можливості економічного бронювання для ФОП та за умови сплати спеціального збору в розмірі 20400 грн. Дізнавайтеся про це за посиланням.


Беззарплатна відпустка під час війни


В період воєнного стану працівники можуть оформити відпустку без збереження зарплати. Кому надають такі неоплачувані відпустки, на який термін, як її оформити та чи можна припинити, яким чином вона впливає на відпускний стаж — розглядаємо в нашій статті.


Читати статтю


Ви – сценарист


Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.


І як професіонал, ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Усе дуже просто — виберіть тему вебінару, яка цікавить вас найбільше. Своїм голосом ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними. Дякуємо заздалегідь 😉


Пройти опитування


Корисно для кадровика


  1. Чи можна піти у відпустку з вихідного дня.
  2. Чи потрібен наказ на оплату перших 5 днів непрацездатності.
  3. Як неоплачувані відпустки впливають на стаж для щорічної відпустки.
  4. Автобізнесу можуть дозволити бронювання.
  5. Чи можна на новій роботі піти у відпустку, коли на старій одержано компенсацію.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша забронювала гарний настрій на тиждень вперед Редакція