Для бабусь та дідусів встановлено обмеження на декрет до 3 років

Баба та дід, які фактично доглядають за дитиною, не матимуть права на відпустку для догляду за нею до досягнення трирічного віку, якщо мати та батько дитини є підприємцями ІІІ групи

Бабуся, яка офіційно працює, не може скористатися правом на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо мати дитини та її чоловік зареєстровані як підприємці ІІІ групи.

У Держпраці зазначили, оскільки батьки дитини не перебувають у трудових відносинах і не можуть взяти таку відпустку, відповідне право не розповсюджується на бабусю

За загальним правилом, право на відпустки, відповідно до трудового законодавства, мають громадяни України, які офіційно працевлаштовані, тобто перебувають у трудових відносинах з підприємствами незалежно від форм власності або фізичними особами-підприємцями.


Оскільки батьки дитини – фізичні особи-підприємці, тобто вони займаються самостійною господарською діяльністю, відповідно у трудових відносинах з роботодавцями вони не перебувають, то на них не поширюються норми Закону про відпустки.


Тому право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батьки дитини, які є підприємцями, не мають.


Відповідно й інші родичі, в тому числі баба та дід, які фактично доглядають за дитиною, також не будуть мати права на цю відпустку, оскільки таке право прямо залежить від права батьків на відпустку.


Джерело: Держпраці