Класифікатор професій останнім часом зазнав оновлень

В Україні за останні роки відповідно до вимог часу і потреб ринку праці з’явилося 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній та фінансовій сферах. До Класифікатора професій внесли низку відповідних змін

На сьогодні у класифікатор професій включено 9 172 професійні назви робіт. Професійні назви робіт, що містяться у класифікаторі, систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації, за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять.


В Україні за останні роки відповідно до вимог часу і потреб ринку праці з’явилося 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній та фінансовій сферах.


Так, в медичній галузі з’явилась професія протезист-ортезист, професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подоланням її наслідків, зокрема, з’явилась професія – фахівець з розмінування. В сфері ІТ-технологій, за пропозицією Міністерства цифрової трансформації класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, зокрема:


 1. адміністратор веб-ресурсів;
 2. аналітик мобільних додатків;
 3. інженер зі штучного інтелекту;
 4. розробник штучного інтелекту;
 5. розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології);
 6. розробник хмарної архітектури;
 7. фахівець з безпеки електронних комунікацій тощо.


Слід зазначити, що із класифікатора професій вилучили 9 застарілих назв професій, таких як, «Програміст прикладний», «Програміст системний», «Інженер із застосування комп’ютерів», «Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа».


До Класифікатора професій внесли низку пропозицій, в яких виникла нагальна потреба, зокрема:


 1. оператор Служби 112 (надання екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером за принципом «єдиного вікна»);
 2. черговий підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту;
 3. інструктор з просторового орієнтування та мобільності;
 4. протезист-ортезист;
 5. фахівець з розмінування;
 6. аудитор за видами діяльності;
 7. фінансовий аналітик;
 8. оператор установок дробометного очищення;
 9. майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів.


Джерело: Держпраці