«Плюси» для роботодавців від працевлаштування осіб з інвалідністю

Окрім законодавчих вимог щодо працевлаштування людей з інвалідністю, держава також надає роботодавцям різноманітну підтримку. Це включає фінансову допомогу з цільовим призначенням плюс наявні пільги при оподаткуванні та оплаті праці співробітників з інвалідністю

Поряд із законодавчими нормативами стосовно працевлаштування осіб з інвалідністю держава також заохочує роботодавців різними видами підтримки. Зокрема, це фінансова підтримка з цільовим призначенням плюс наявні пільги при оподаткуванні та оплаті праці співробітників з інвалідністю, а саме:


  1. фінансова допомога, дотації та позики від держави на створення і переоснащення робочих місць для осіб з інвалідністю;
  2. сплата єдиного соціального внеску за пільговою ставкою – 8,41 % (замість 22%);
  3. компенсація 50 % фактичних витрат на оплату праці для осіб з інвалідністю;
  4. пільгове оподаткування для громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які наймають працівників з обмеженими можливостями.
Роботодавець може розраховувати на отримання від держави дотації у розмірі до 40 мінімальних заробітних плат (станом на 1 червня 2024 року це 320 000 грн), якщо він створить спеціальне робоче місце для особи з інвалідністю, яку зареєстровано у державній службі зайнятості в якості безробітної

В цьому випадку передбачається що на робочому місці відбудеться пристосування устаткування і технічного обладнання під людину з інвалідністю або пристосування обладнання на ділянці виробничої площі під потреби зазначеної особи.


Роботодавець також може претендувати на дотацію у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (800 000 грн станом на 1 червня 2024 року), якщо робоче місце для особи або осіб з інвалідністю створюється шляхом встановлення відповідного технічного обладнання як основного так і додаткового устаткування.


Фінансова допомога компаніям та фізичним-особам-підприємцям, які використовують найману працю і наймають людей з інвалідністю, надається державою як на поворотній, так і безповоротній основі.


Цільові позики на створення робочих місць для осіб з інвалідністю надаються державою на безвідсотковій основі.


Бюджетні кошти також виділяються і для проведення перекваліфікації та професійної реабілітації осіб з інвалідністю, а також на покриття, протягом певного періоду часу, витрат по оплаті праці такого співробітника.


Джерело: Держпраці