Чи переводити годинники 30 березня

Очікувалося, що перехід на «зимовий час», який відбувся 27 жовтня, буде останнім. Адже у липні Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, що скасовує майбутні зміни часу. Проте станом на 17.03.2025 закон так і не підписаний Президентом

Трошки історії: законопроєкт №4201 про обчислення часу в Україні, який скасовує сезонне переведення годинників, депутати підтримали в другому читанні 16 липня 2024 року. Відповідно до нього, в останню неділю жовтня Україна мала перейти на зимовий час і на ньому лишитися.


Згодом законопроєкт підписав голова Верховної Ради, і 21 серпня його направили на підпис президенту. Однак Володимир Зеленський його досі не підписав. Анонімні джерела з Офісу президента раніше повідомляли, що очільник країни начебто не збирається підписувати цей документ взагалі і вето не буде.

Чи переходитиме Україна на літній час?

Наразі Україна живе за зимовим часом, на який перейшла в ніч на 27 жовтня 2024 року.


Якщо президент не підпише законопроєкт №4201 до останньої неділі березня, це означає, що нові правила не встигнуть набути чинності, й тоді Україна знову перейде на літній час.

На що звернути увагу кадровику та бухгалтеру при переведенні годинників на зимовий час, розповідаємо тут

Нагадаємо, що навесні годинники переводять в останню неділю березня, у 2025 році це може відбутися в ніч на 30 березня. О 3:00 ночі стрілки годинників потрібно перевести на одну годину вперед. Більшість сучасних ґаджетів автоматично змінять час, однак механічні годинники потрібно буде перевести вручну.

Бажаєте бути в курсі всіх змін з кадрового та військового обліку, тоді завітайте на наші Безкоштовні вебінари! Провідні експерти kadroland в прямому ефірі розкриють всі хвилюючі та актуальні запитання!

Джерело: РБК-Україна

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇