Зарплатний критерій для бронювання
Один з обов’язкових критеріїв, якому має відповідати підприємство для одержання статусу критично важливого підприємства з метою бронювання працівників, визначено рівень заробітної плати (п. 2 Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджені постановою КМУ від 27.01.2023 № 76).
Даний показник визначений для двох категорій роботодавців:
- приватні підприємства – не нижче за розмір мінзарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5. Тобто, з 01.04.2024 і на 2025 – не нижче 20 000 грн за останній календарний квартал (8000 грн х коефіцієнт 2,5);
- підприємства державної / комунальної власності – не нижче середньої зарплати в регіоні за IV квартал 2021 (відповідно до даних Держстату).
Для того, аби калькулятор «Середня зарплата для бронювання» (далі – Калькулятор) обчислив середню заробітну плату працівників, вам достатньо лише ввести показники підприємства по зарплаті та кількості працівників за останній квартал
На підтвердження інформації про середній заробіток підприємство має сформувати та подати до держоргану, який визначає статус критичності, довідку. Форма такої довідки законодавством не визначена. Але за допомогою нашого Калькулятора Ви можете сформувати довідку за запропонованою нами формою, яку потрібно лише роздрукувати (за необхідності), підписати та завірити печаткою.
Розрахунок середньої зарплати приватним підприємством
Інформацію для обчислення середньої зарплати отримуємо із заголовної та табличної частини Податкового розрахунку, а саме:
- сума нарахованої заробітної плати – підсумок рядків р. 1.1 + р. 1.3 + р. 1.4 за кожен із місяців кварталу;
- кількість застрахованих осіб – рядок 105 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату / (крім осіб, яким у звітному періоді нараховано грошове забезпечення)».
Докладно про такий розрахунок читайте у статті «Розрахунок середньої зарплати – не менше 20000 грн для «критичності»: розбираємо роз’яснення Мінекономіки + приклад»
Далі натискаємо кнопку «Розрахувати» та отримуємо результат розрахунку. Одразу бачимо чи виконується зарплатний критерій для бронювання – чи більше середній заробіток за 20000 грн.
Розрахунок середньої зарплати державним підприємством
У такому разі після введення даних про зарплату та кількість працівників (тут усе так само, як і для приватних підприємств) обов’язково проставляємо позначку у відповідному полі (див. малюнок нижче). Це дозволить порівнювати обчислений показник середнього заробітку не із зарплатою 20000 грн, а із показником середньої зарплати середньої зарплати в регіоні за IV квартал 2021 (відповідно до даних Держстату).
Далі обираємо область, натискаємо кнопку «Розрахувати» та отримуємо результат розрахунку. Одразу бачимо чи виконується зарплатний критерій для бронювання.
Формування довідки
Перш ніж формувати довідку (кнопка «Роздрукувати»), натискаємо кнопку «Ввести дані для розрахунку». Вона дозволяє внести відомості наведені на малюнку нижче.
Залишилося натиснути кнопку «Роздрукувати» і згенерувати готову Довідку про розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві у форматі PDF.
Роздрукуйте або збережіть собі сформовану Довідку.
Приєднуйтесь до тестування Калькулятора, діліться враженнями, вказуйте ваші зауваження та пропозиції!
Джерело: kadroland