Чи повертати попередні умови праці після завершення дії воєнного стану

Якщо працівник погодився із змінами істотних умов праці та не звільнився з підприємства, то припинення дії воєнного стану не є обов’язковою підставою для переведення працівника на попередні умови – роз’яснили у Держпраці

Фахівці Держпраці дали відповідь на запитання: 

Працівника перевели на іншу посаду під час воєнного стану, згідно зі ст. 3 Закону України 15.03.2022 №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» , чи потрібно буде повернути працівнику його заробітну плату та посаду після закінчення воєнного стану?  

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.  

 

У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч. 3 ст. 32 та ст. 103 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП), здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов (ст. 3 Закону №2136).

 

Вразі, якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється згідно з п. 6 ст. 36 КЗпП (ч. 4 ст. 32 КЗпП).  

 

У Держпраці дійшли висновку: якщо працівник погодився із змінами істотних умов праці та не звільнився з підприємства, припинення дії Закону №2136 НЕ є обов’язковою підставою для переведення працівника на попередні умови праці. 

 

Джерело: Держпраці 

 

Стаття на тему: 

 

Переведення працівників: види та оформлення