Однією із істотних умов трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин є відповідальність роботодавця за порушення строків виплати заробітної плати. Тому у трудовому договорі передбачають розмір компенсації, яку сплачує роботодавець працівнику за кожний день затримки виплати зарплати.
Власне розмір такої компенсації встановлюють у процентному відношенні до розміру заробітної плати – тарифної ставки або окладу (посадового окладу).
За відсутності у трудовому договорі відповідних положень про відповідальність роботодавця застосовують норми Кодексу законів про працю та Закону України 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці».
Джерело: Держпраці
Від редакції: Спрощений режим регулювання трудових відносин ввів Закон України 19.07.2022 №2434-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (далі – Закон №2434).
Такий режим застосовують до трудових відносин, що виникають між:
- працівниками та роботодавцями – суб’єктами малого і середнього підприємництва з кількістю працівників до 250 осіб;
- роботодавцем і працівником, заробітна плата якого становить понад 8 мінімальних заробітних плат на місяць.
В умовах спрощеного режиму зарплату виплачують працівникові у строки, визначені трудовим договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів (ст. 49-7 Закону №2434).