Ось такі повідомлення запитання та коментарі ми отримали:
Добрий день. Сьогодні працівник військкомату повідомив мене, що необхідно пройти звірку перед отриманням критичності. Типу у військкомат надходить запит чи проведена звірка, якщо не пройдена, то відмовляють у наданні критичності
Добрий день. Хмельницька ОВА видала окремо наказ про обов’язкову звірку списків військовозобов’язаних перед зверненням до них за підтвердженням критичності. Без погодження з ТЦК заяви розглядатися не будуть. Цікавить, чи є ще десь таке по інших областях України. І це просто замкнутий круг, ТЦЕ не погоджує відомість, а ОВА не розглядає заяви
Отримання статусу критично важливого підприємства
Нагадуємо, що отримання статусу критично важливого підприємства є необхідним етапом бронювання працівників для більшості підприємств.
Отримання критичності відбувається відповідно до Критеріїв і порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 №76.
Рішення щодо надання критичного статусу ухвалюють галузеві міністерства або ОВА/ОДА.
Для отримання критичності більшості підприємств слід відповідати двом обов’язковим критеріям:
1. Відсутність заборгованості із сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
2. Розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб – працівників:
- для державних і комунальних підприємств, а також господарських товариств із державною або комунальною часткою понад 50% — не менше середньої зарплати у регіоні за IV квартал 2021 року;
- для інших підприємств — не нижче мінімальної заробітної плати, помноженої на коефіцієнт 2,5.
Багато підприємств використовують ще так званий галузевий чи територіальний критерій. Ми зібрали для вас інформацію щодо затверджених критеріїв, яку можна переглянути тут.
Звіряння з ТЦК для отримання критичності
У чинній редакції постанови КМУ №76 немає вимоги щодо звіряння списків персонального військового обліку як обов’язкової умови отримання статусу критично важливого підприємства. Проте розуміємо, що ОВА/ОДА тісно співпрацюють з ТЦК та СП, тому, дійсно, можуть існувати офіційні чи неофіційні рішення щодо ненадання критичного статусу без проведення звіряння.
Порядок проведення звіряння
Нагадаємо, що згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 (далі – Порядок № 1487), підприємства зобов’язані проводити звіряння списків персонального військового обліку з ТЦК та СП. Розглянемо основні вимоги та рекомендації щодо цього процесу.
Типи звіряння з ТЦК:
1. За місцезнаходженням підприємства:
- звіряння проводиться щорічно (п. 34 Порядку №1487), але за графіком, затвердженим головою адміністрації чи міським головою (п. 46 Порядку №1487);
- відповідальна особа має з’явитися до ТЦК зі списками військовозобов’язаних та копіями їхніх військово-облікових документів (п. 46 Порядку №1487).
2. За місцем військового обліку працівників:
- звіряння відбувається шляхом надсилання у двох примірниках витягів зі списків персонального обліку разом із копіями військово-облікових документів (п. 46 Порядку №1487);
- графік для підприємств, що зареєстровані на іншій території, не складатимуть, тому, щоб уникнути ризику штрафу, підприємство має раз на рік проходити звіряння з ТЦК.
Невиконання вимоги щодо звіряння списків може призвести до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на посадову особу підприємства.
Перед проведенням звіряння з ТЦК слід обов’язково провести внутрішнє звіряння. І у нас є поради для вас, які ми описали тут.
Висновок:
- Усі підприємства повинні щороку проходити звіряння списків персонального військового обліку з ТЦК та СП, але вимог щодо обов’язкового звіряння списків для отримання критичного статусу немає.
- Наразі невідомо, чи всі ОВА/ОДА будуть відмовляти в наданні критичного статусу підприємствам, що не провели звіряння з ТЦК та СП, але радимо доєднатися до наших безкоштовних вебінарів 4 лютого та 6 лютого, де ми розповімо багато актуальної та цікавої інформації.
Джерело: kadroland
P.S. Колеги, поділіться з нами своїм досвідом отримання критичності. Чи відомо вам про подібні рішення, чи вимоги ОДА/ОВА?
Статті та консультації на тему:
«Внутрішнє» звіряння списків з ВОД: складаємо графік
Звіряння Списків військового обліку з ВОД: виявляємо зміни та виправляємо помилки