Чи може роботодавець змусити працювати під час простою: роз’яснення Держпраці

Роботодавець не має права вимагати від працівника виконання посадових обов’язків під час простою, навіть у форматі дистанційної чи надомної роботи. Якщо ж працівник виконує свої обов’язки, така діяльність має оплачуватися як звичайна робота

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу законів про працю, простій це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.


Під час оголошення простою дія трудового договору з працівниками продовжується, проте вони не виконують свої посадові обов’язки.

Детальніше про умови простою читайте в нашій статті: Простій: коли запроваджують та як оформити. Тут Ви знайдете всі деталі на цю тему та шаблони документів!

Таким чином, вимагати від працівника виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором під час простою, в тому числі на умовах дистанційної або надомної роботи за посадою, за якою власне й оголошено простій неправомірно.


У разі, якщо працівник продовжує виконувати свої трудові обов’язки, в тому числі і за межами адміністративної будівлі (не на робочому місці), це є роботою (дистанційною або надомною) і підлягає оплаті відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці.


Джерело: Держпраці

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇