👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Так, несвоєчасне подання повідомлення про призначення керівника вважається порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізації і може бути підставою для накладення штрафу за ст. 210-1 КУпАП і виправити порушення вже не можливо, проте, є велика вірогідність, що штраф не буде накладений.
Відповідно до ч. 7 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Оскільки 10.01.2025 повідомлення було подане, то в цьому повідомленні ТЦК може бачити дату наказу про призначення керівника. Тобто, можна стверджувати, що отримавши таке повідомлення, ТЦК дізналося про порушення. Отже, порушення було виявлене.
Оскільки притягнути до відповідальності (накласти штраф) можуть тільки протягом 3 місяців з моменту виявлення порушення, то вже закінчився строк, протягом якого могли накласти штраф.
Разом з тим, ТЦК, ймовірно, запропонує керівнику чи відповідальній особі підписати протокол і сплатити штраф.
Можна порадити:
1. Не підписувати добровільно протокол та вказувати на те, що строки притягнення до відповідальності вже пройшли.
2. Не ігнорувати виклик на розгляд адміністративної справи. Під час розгляду подавати письмові пояснення (вказувати, що строки пройшли).
3.В разі, якщо ТЦК не дослухається і винесе постанову про притягнення до відповідальності, оскаржувати її до суду протягом 10 днів.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Статті на тему: