Дискримінація у вакансіях: за які формулювання роботодавцю загрожує штраф

З 08.05.2025 Держпродспоживслужба контролює дотримання законодавства у сфері реклами вакансій. Якщо в оголошенні є обмеження за віком, статтю чи іншими ознаками – це дискримінація. Як уникнути штрафів і що вказувати у вимогах до кандидатів законно розповіли у Держпродспоживслужбі

Як ми розповідали, відтепер Держпродспоживслужба перевірятиме рекламу вакансій в Україні на дотримання чинних норм законодавства, держорган наголошує на важливих правилах, яких мають дотримуватися роботодавці, розміщуючи оголошення про вакансію.

Потрібна відповідь «на вчора»? Сервіс «ОК» – це оперативна консультація від профі. Поставте питання – і отримайте фахову відповідь протягом 24 годин!

Законом України від 03.07.1996 №270/96-ВР «Про рекламу», оголошення про вакансії не можуть містити дискримінаційних вимог. Зокрема, заборонено вказувати обмеження за такими ознаками:


  1. расою, статтю, віком;
  2. кольором шкіри, станом здоров’я чи інвалідністю;
  3. сексуальною орієнтацією або ВІЛ-статусом;
  4. політичними чи релігійними переконаннями;
  5. етнічним походженням, місцем проживання;
  6. соціальним чи майновим становищем;
  7. за місцем проживання;
  8. за іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Вимоги до кандидатів мають базуватися виключно на професійних навичках і компетенціях

Якщо ви побачили подібне порушення в рекламі вакансії – зафіксуйте його і зверніться до територіального органу Держпродспоживслужби у вашому регіоні.


Джерело: Держпродспоживслужба

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇