Зміни до бронювання працівників: Кабмін оновив правила для визначення критичних підприємств

Кабінет Міністрів України оновив правила визначення підприємств, установ та організацій як критично важливих для функціонування економіки та життєдіяльності населення. Тепер право визначати критичність підприємства залежить від форми власності, місця розташування та сфери діяльності


Постановою КМУ від 14.07.2025 №847 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» (далі – Постанова №847) внесено зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 №76 (далі – Критерії та порядок). Зокрема, пункт 4 Критеріїв та порядку викладено у новій редакції.


Так, визначення підприємства, установи, організації (далі – підприємства) критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється:


1. Центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, – щодо підприємств, що провадять діяльність у галузі національної економіки або сфері, у якій такий орган забезпечує формування та / або реалізує державну політику.


або


2. Обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) – щодо підприємств комунальної форми власності, а також підприємств, які розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та провадять діяльність у сфері:


  1. сільського, лісового або рибного господарства;
  2. добувної промисловості і розроблення кар’єрів;
  3. переробної промисловості; постачання електричної енергії, газу, пари та кондиційованого повітря; водопостачання;
  4. каналізації, поводження з відходами;
  5. будівництва;
  6. оптової та роздрібної торгівлі;
  7. ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів;
  8. транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності..


Для визначення підприємства критично важливим у разі відповідності критеріям, зазначеним у пункті 2 Критеріїв та порядку, воно має звертатись до одного з органів, на які поширюється відповідна юрисдикція.

Перебуваєте у постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників повсякчас доповнюється, а головне, що інформація, розміщена тут, відповідає всім нормам чинного законодавства!

Обласні, Київські та Севастопольські міські державні адміністрації (військовим адміністраціям у разі їх утворення) повинні у місячний строк з дня набрання чинності Постановою №847 переглянути критерії відповідно до змін. Тож очікуємо на оновлення регіональних критеріїв критичності.


Джерело: КМУ


Стаття на тему:


Галузеві та регіональні критерії для бронювання


Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇