👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Так, керівник може не надати дозвіл на виїзд за кордон.
Річ у тому, що керівник взагалі не може втручатися в рішення працівника щодо місця відпочинку під час відпустки. Отже, заборонити виїзд за кордон керівник не може.
Але, разом з тим, у керівника немає й обов’язку надавати працівнику такі дозволи.
Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі.
Враховуючи те, що жодним нормативним актом не встановлено обов’язок, порядок і строки надання керівником такого дозволу заброньованому працівнику, відмова є цілком правомірною і примусити керівника надати такий дозвіл не можна.
Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 не вимагають для заброньованих працівників наявності такого дозволу для виїзду за кордон, але враховуючи воєнний стан, той факт, що час від часу працівники виїжджають за кордон і не повертаються в Україну, держава в особи Держприкордонслужби вживає заходів щодо максимального гарантування повернення громадян в Україну. Тому без такого дозволу керівника у відпустку наразі виїхати практично не можливо.
Разом з тим, для примусу керівника надати такий дозвіл у працівника також немає важелів впливу.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
⏰🎉 На годиннику – Щасливі години! Оплачуйте 10 місяців користування, а забирайте +2 місяці в ПОДАРУНОК!
Шаблони та зразки документів:
Дозвіл на виїзд за кордон заброньованого у відрядження/відпустку
Статті та консультації на тему:
Заброньовані чоловіки можуть виїжджати за кордон у відпустку – ДПСУ