Новий інструмент підтримки ВПО від Мінсоцполітики

Мінсоцполітики пропонує надавати ВПО субсидію на оренду житла. Її розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Наразі даний проєкт рішення погоджується в середині Уряду

Для вирішення проблеми з житлом для ВПО Мінсоцполітики новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла. В планах реалізувати його в рамках експериментального проекту протягом двох років.

Наразі даний проєкт рішення погоджується в середині Уряду та із зацікавленими органами влади

Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення Уряду, вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки для них. 

Особливість субсидії – це те, що іі розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни

Адже ціна на оренду у Киіві, Миколаіві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.


Так, за даними дослідження, проведеного аналітичною компанією CEDOS за підтримки Ради Європи на замовлення Мінсоцполітики, ціни на житло в Києві на 22% (до 8,4 тис. грн за однокімнатну квартиру) вищі за середні по країні, у Миколаєві та Миколаївському регіоні – нижчі на 30-35% (не перевищують 4,5 тис. грн), а на Закарпатті – вищі у 2,5 рази порівняно з середніми по країні (досягаючи 17 тис. грн за однокімнатну квартиру).


Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні і становлять в діапазоні від 2,8 тис. грн до 4,4 тис. грн за однокімнатну квартиру, в обласних центрах в зазначених регіонах показник буде трохи вищим, від 3,2 тис.грн до 5 тис. грн за однокімнатну квартиру.


Відтак, субсидія на оренду буде враховувати різницю у вартості житла.


Крім того, розмір субсидії залежатиме:


  1. від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло;
  2. а також доходи домогосподарства і іі спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно.
Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія

На першому етапі запровадження субсидіі на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. У подальшому цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави. 


Джерело: Мінсоцполітики