Шукаємо спосіб перекрити лазівку для ухилянтів – депутат

Комітет з питань національної безпеки шукає формулу для забезпечення доглядом людей з інвалідністю, при цьому перекриваючи лазівки для ухилянтів, коли доглядачами людини оформляють відразу кількох осіб

У Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в межах роботи над законопроєктом про мобілізацію шукають прийнятну формулу забезпечення людей з інвалідністю необхідним доглядом. При цьому має бути перекрита лазівка для ухилянтів, коли доглядачами людини оформляють відразу кількох осіб.


Про це заявив народний депутат, заступник Голови профільного Комітету, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.


Єгор Чернєв зазначає:

Ми почули проблему людей з інвалідністю і тих, хто їх доглядає. Зараз шукаємо формулу, при якій люди з інвалідністю не будуть позбавлені необхідного догляду. З іншого боку, ми маємо перекрити лазівку, якою користуються деякі ухилянти. Вони знаходять людей з інвалідністю, і в однієї такої людини може бути, умовно кажучи, дев’ять доглядачів. Цього не має бути. Повинен бути тільки один доглядач

За його словами, Комітет поставив перед собою чітку мету: з одного боку, виконати запит Генштабу та Міністерства оборони, з іншого – втримати баланс прав, свобод та справедливості для людей. Як тільки законопроєкт буде збалансовано, він потрапить у сесійний зал Верховної Ради України.


Джерело: ВРУ