Розлучений батько має право скористатися соцвідпусткою на дітей

Право на соцвідпустку на дітей має як батько, так і мати дітей. Однак, скористатися таким правом може один з батьків. І ситуація, коли батьки розлучені не впливає на наявність права на соцвідпустку на дітей

Розлучена жінка виховує дитину з інвалідністю. Чи має право батько дитини на соцвідпустку?
Відповідь Держпраці: так, має

У ст. 19 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» вказано, що одному з батьків, які мають дитину з інвалідністю, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.


Отже, соцвідпустка працівникам, які мають дітей, надається одному з батьків (матері або батькові).

Батько на рівні з матір’ю має право на соцвідпустку як працівник, що має дитину з інвалідністю, але за умови, що мати не скористалася такою відпусткою у відповідному році

У Держпраці додали: у разі якщо батько позбавлений батьківських прав, він не має права на таку відпустку.


Джерело: Держпраці