Про мобілізаційну реформу, штраф за неведення ВО, звільнення працівниці з дитиною, скорочення працівників. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 15.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Колеги, Тетяна Шолкова, редакторка Кадрової платформи № 1 підготувала щотижневий випуск новин.


Сьогодні обговоримо ключові зміни в законодавстві за тиждень з 8 по 12 квітня. Поїхали!Мобілізаційну реформу розпочато!  


Верховна Рада прийняла Закон про мобілізацію. Які основні новації прописані у новому Законі?


По-перше, громадяни України, які перебувають на військовому обліку зобов’язані уточнити персональні дані.


По-друге, у разі невиконання обов’язків військовозобов’язаним (наприклад, нез’явлення за повісткою, неоновлення військово-облікових даних) керівник ТЦК може звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК. Детально про всі зміни говоримо тут.


Що означає переогляд обмежено придатних


Якщо громадянина визнали обмежено придатним до 04 травня 2024 року, він має пройти повторний медичний огляд. На це відведений строк – 9 місяців, який також відлічується від 04 травня 2024 року. Такі нові правила запровадив Закон №3621.


Редакція радує подарунком


Сьогодні ми даруємо вам Чек-лист «Військовий облік на підприємстві: перелік обов’язкових документів та їх зразки».


🎁 Отримати подарунок


Дії роботодавця та працівників під час тривоги


Діяти потрібно наступним чином: негайно сповістити співробітників, повідомити місце розташування найближчого укриття, та за допомогою заздалегідь визначених відповідальних осіб (наказом чи розпорядженням по підприємству), організувати швидку евакуацію персоналу до укриття визначеними маршрутами.


Про весь алгоритм розповідаємо за посиланням.


Нові мобілізаційні зміни: штрафи до 204 тисяч грн?


Останні дні звідусіль надходить інформація про якісь величезні штрафи, пов’язані із військовим обліком. Називають і 25, і 59 і навіть 204 тисячі гривень. Як це все зрозуміти, за що ті штрафи і головне, як не натрапити на такий штраф – в публікації.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Стаття та відео тут


♑ А що кажуть зірки?


Зірки обіцяють вологий тиждень, запасайтесь парасолями і снеками до вечірнього серіалу. В роботі варто сконцентруватися на закритті важливих справ, бо лише один промінь сонця може миттєво відбити бажання цим займатися 😉


Як стати відеоредактором за один клік?


Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.


І як професіонал, ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Усе дуже просто — виберіть тему вебінару, яка цікавить вас найбільше. Своїм голосом ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними.


Дякуємо заздалегідь 😉


Пройти опитування


Скорочення чисельності працівників ≠ скорочення штату


Для того, щоб правильно запустити процедуру скорочення, кадровику необхідно розуміти принципову різницю між поняттями скорочення штату та чисельності працівників.


Якщо відбувається скорочення працівників, зменшується кількість працівників, які обіймають посаду. Відповідно, це ніяким чином не впливає на затверджену на підприємстві структуру штатного розпису – посада залишається, але у статусі «вакантна». А от у разі скорочення штату працівників, відбувається зміна штатного розпису.


Звільнення працівниці з дитиною під час війни: чи можливо?


Є категорія працівників, на яких розповсюджуються заборона звільнення за ініціативою роботодавця. Серед таких працівників вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох, шести років, а також одинокі матері за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю.


У ТК відсутній запис про звільнення: чи вносити запис про прийняття? 

Чи може роботодавець відмовити працівнику у внесенні запису про прийняття на роботу, якщо в трудовій книжці відсутній запис про звільнення з попереднього місця роботи? Відповідь тут.


Корисно для кадровика


  1. Оформлення відпустки директора поза графіком відпусток.
  2. Алгоритм звільнення за появу в нетверезому стані.
  3. Трудові гарантії працівників призваних на службу у ЗСУ.
  4. Пояснення запізнення на роботу – не мобінг.
  5. Лікарняний під час щорічної відпустки оплачується.


Новини підготувала


Ваша куди б заховатися від цих новин Редакція