Коли роботодавець може відмовити у працевлаштуванні особі з інвалідністю

Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності не допускається. Проте є винятки, коли роботодавець може відмовити

В якому випадку особі з інвалідністю може бути відмовлено у працевлаштуванні?

Держпраці наголошує, що відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності не допускається згідно зі ст. 17 Закону України від 21.03.1991 №875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Скарбниця кадрових документів у Вас завжди напохваті. Завантажте необхідний зразок або шаблон у розділі Документи!

У роз'яснені Держпраці зазначає випадки, за яких роботодавець має право відмовити у прийнятті на роботу особи з інвалідністю.


Отже, така відмова може статися тільки у випадках коли висновок медико-соціальної експертизи показує що стан здоров'я потенційного працівника з інвалідністю:


  1. перешкоджає виконанню професійних обов'язків;
  2. може загрожувати здоров'ю і безпеці праці інших осіб;
  3. може призвести до погіршення здоров'я осіб з інвалідністю у разі продовження трудової діяльності чи зміни її характеру та обсягу.


Джерело: Держпраці


Стаття на тему:


Розрахунок СКШП як основа для визначення обов’язку з виконання квоти 4 %

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇