Чи можуть анулювати бронь працівникам, якщо на підприємстві виявили порушення порядку ведення військового обліку?
Чинний Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок 1487), передбачає обов’язок усіх юридичних осіб вести військовий облік та встановлює відповідальність посадових осіб за порушення порядку його введення.
Разом з тим, ані Порядок № 1487, ані Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 28.01.2023 № 76 (далі – Порядок бронювання) не передбачають такої підстави для анулювання бронювання, як неналежне ведення військового обліку.
З 01.12.2024 Порядок бронювання можуть викласти у новій редакції. У ній дещо змінено підстави для анулювання бронювання. Проте серед цих підстав немає такої, яка б пов’язувала ведення військового обліку із можливістю бронювання.
Водночас наразі ТЦК, а також органи, які приймали рішення про надання статусу критично важливого підприємства активно проводять перевірки і є випадки позбавлення «критичного» статусу підприємства, яке не вело військовий облік.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Статті на тему:
Увага! Бронювання з 1 грудня лише через Дію
ТОП-10 відповідей про позбавлення критичності, бронювання, анулювання броні: що відомо на 15.11