Чи має право жінка на соцвідпустку на дітей в році досягнення дитиною граничного віку

Фахівці Держпраці роз’яснили нюанси надання соцвідпустки на дітей у році досягнення дитиною граничного віку. Чи втратить працівниця право на таку відпустку, якщо працевлаштується на роботу після дня 15-річчя старшої дитини?

Державної служби з питань праці надала роз'яснення на запитання:

Чи має право жінка, яка працевлаштувалася на підприємство в червні 2024 року, на додаткову відпустку, як мати двох дітей віком до 15 років, якщо її старшій дитині у квітні 2024 року виповнилося 15 років

Громадяни України мають право на відпустки, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Ця норма визначена ст. 2 Закону України 15.11.1996 №505/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки).


Згідно зі ст. 19 Закону про відпустки щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків.


Отже, на момент початку трудових відносин з підприємством, жінка вже втратила статус матері, яка має двох або більше дітей віком до 15 років. Тому, не має права на зазначену відпустку.


Джерело: Державна служба України з питань праці