Проєкт Положення про групи рівних (далі – Положення) розроблено з метою організації суб’єктами господарювання у сфері охорони здоров’я інформальної освіти працівників сфери охорони здоров’я у формі груп рівних, що сприятиме поліпшенню якості медичного обслуговування.
Групи рівних – це захід безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, що належить до неформальної освіти (п. 11 Положення про систему БПР працівників сфери охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 14.07.2021 №725 «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я»).
На відміну від заходів формальної та неформальної освіти, групи рівних є більш гнучким і інноваційним видом діяльності в межах безперервного професійного розвитку, що дає можливість швидше обмінюватися досвідом, здобувати потрібні саме тут і зараз нові знання і навички. Участь у групах рівних передбачає участь рівних за посадою/професією працівників сфери охорони здоров’я у заходах з безперервного, систематичного, критичного розгляду питань щодо провадження власної професійної діяльності та професійної діяльності інших працівників сфери охорони здоров’я для безперервного поліпшення якості медичної допомоги.
Проєкт Положення дає визначення:
- захід групи рівних – навчання за принципом «рівний рівному», в якому братимуть участь працівники сфери охорони здоров’я, які є рівними за посадою, з метою підвищення рівня професійної компетентності шляхом обговорення питань здійснення власної професійної діяльності / досвіду та професійної діяльності / досвіду інших працівників сфери охорони здоров’я;
- учасники групи рівних — рівні за посадою працівники сфери охорони здоров’я, які беруть участь у заході групи рівних;
- фасилітатор групи рівних — працівник сфери охорони здоров’я, який організовує та проводить захід групи рівних.
Положенням передбачено принципи функціонування та завдання груп рівних, склад груп рівних, планування та проведення заходів групи рівних, матеріально-технічне та фінансове забезпечення заходів груп рівних, документи про участь у таких заходах.
Зокрема, обов’язковою умовою функціонування групи рівних є залучення до організації та проведення її заходів фасилітатора, посада / спеціальність якого відповідає посадам / спеціальностям учасників групи рівних
Фасилітатором може бути працівник закладу охорони здоров’я, на базі якого функціонує група рівних, або працівник сфери охорони здоров’я, який не є працівником такого закладу, та залучається цим закладом на підставі договору про надання послуг, в тому числі й безоплатного характеру.
Організовувати навчання в групах рівних зможуть як заклади охорони здоров’я, так і фізичні особи — підприємці
Для врахування думки громадськості до 17 січня 2025 року можна надіслати зауваження та пропозиції до проєкту у письмовому або електронному вигляді на адресу МОЗ:
- вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, (e-mail: [email protected]);
- електронну адресу: [email protected]
Джерело: МОЗ