Перевели усіх на неповний день – чи покарають підприємство

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

Чи є якісь загрози підприємству, якщо велику кількість персоналу переведе на 0,5 ставки?

Під час воєнного стану зміна істотних умов праці, в т.ч. і встановлення неповного робочого часу для працівників, допускається. Отже, у разі належного оформлення впровадження неповного робочого часу для більшості чи навіть усіх працівників підприємства, підприємству нічого не загрожує.


Законодавством не визначено обмежень, для якої кількості працівників на підприємстві можна встановлювати режим неповного робочого часу.


Частиною 3 ст. 32 Кодексу законів про працю України передбачено, що у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.


Водночас у період дії воєнного стану норми ч. 3 ст. 32 КЗпП щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці за два місяці не застосовуються – див. ч. 2 ст. 3 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».


Тому повідомляти (ознайомлювати з наказом під підпис) працівників потрібно не пізніше ніж до запровадження таких умов.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.


Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Наказ про зміну істотних умов праці (встановлення неповного робочого дня)

Наказ про встановлення неповного робочого дня


Статті на тему:


Ненормований робочий день: оформлення та пільги

Неповний робочий час: дієві поради на допомогу кадровику